Út a vadonba

Into the Wild

A film Jon Krakauer azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

A filmben az a férfi vezeti a furgont, aki utoljára látta élve Christopher McCandlesst.Szerző: Menyét Ibolya

Mikor rátaláltak Christopher McCandless holttestére, az mindössze harminc kilós volt. A karaktert alakító színész, Emile Hirsch nagyon lefogyott a szerep kedvéért, mindössze 52 kilós volt.Szerző: Menyét Ibolya

A film forgatása során a stáb négyszer utazott Alaszkába, hogy meg tudja örökíteni a különböző évszakokat. Szerző: SódóGA

Az üzenet, amit Christopher Johnson McCandless kirakott a buszra, úgy szólt: „S.O.S, segítségre van szükségem. Megsérültem, közel vagyok a halálhoz, és túl gyenge vagyok a túrához. Teljesen egyedül vagyok, nem viccelek. Isten nevében kérlek, mentsetek meg. Bogyókat gyűjtök a közelben, és estére visszatérek. Köszönöm, Chris McCandless. Augusztus?”. Az üzenet, ami látható a filmben, a naplójának egy oldala. Szerző: SódóGA

Sean Penn farkasokat bérelt a forgatáshoz egy ügynökségtől. Órákat játszott velük, etette őket, és játszott velük. A farkasok egy része még most is él, és meglátogathatók a Wolf Country USA-nél Palmer városában. Szerző: SódóGA

Amikor Sean Penn felkérte Eddie Vedder zenész-énekest, hogy készítse el a filmzenét, már azelőtt rábólintott, hogy bármit tudott volna a filmről. Szerző: SódóGA

Egyetlen alkalommal sem használtak kaszkadőröket Emile Hirsch jeleneteiben: se a sziklamászásnál, se a medvetámadásnál, se a folyóátkelésnél. Szerző: SódóGA

Jim Gallien, az alaszkai férfi, aki odaadta Chrisnek a gumicsizmát, önmagát alakítja. Szerző: SódóGA