Wonder Woman

Wonder Woman

Az egész estés Wonder Woman-mozi ötlete egészen 1996-ig nyúlik vissza: az akkori elképzelések szerint Ivan Reitman rendezte volna a filmet, s még a forgatókönyv megírását is rábízták. Az utóbbi posztra később, a 2000-es évek elején Todd Alcott, majd Laeta Kalogridist próbálták megnyerni. Miután velük nem sikerült megegyezni, Joss Whedon jött szóba a film írójaként és rendezőjeként egyaránt, ám ő kreatív nézeteltérésekre hivatkozva kiszállt a projektből. Mielőtt pedig még Patty Jenkins rendezőnőhöz került volna a film, Michelle MacLaren volt a stúdió jelöltje a direktori posztra, aki főleg sorozatrendezéseiről ismert (Trónok harca, Westworld, Hátrahagyottak). Szerző: ArpiHajdu és Réci

Két órával a bemutató előtt tiltották be a Wonder Womant Libanonban. A tiltás a 'Campaign to Boycott Supporters of Israel - Lebanon' (Kampány az Izraelt Támogatók Elleni Bojkottra - Libanon) kezdeményezte, ugyanis a film főszereplője, Gal Gadot izraeli származású. Nem mellékesen Libanon és Izrael hivatalosan háborúban áll egymással.Szerző: hp

A Wonder Woman rendezője, Patty Jenkins számára az volt a legmeglepőbb, hogy a váratlan helyzetek ott bukkantak fel, ahonnan senki sem várta őket. – A film első felét a világ egyik legszebb helyén, Olaszországban, Amalfi partján forgattuk, a folytatást a téli Angliában filmeztük, és ott építettük fel a többi helyszínt: a Senkiföldjén zajló csatát meg az első világháborús csatatereket. Kemény tél volt, ami nagyon megfelelt a film hangulatának, csak egyvalamire nem készültünk: hogy a főszereplőnk, Gal Gadot testhezálló, nadrág nélküli páncél jelmeze nem téli viselet. A férfiak nagykabátot hordtak, ő meg alig valamit… de ebben is hősies volt, és sosem panaszkodott. Addig azt hittem, hogy a Themiszküra partján zajló csatajelenet megszervezése lesz a legnehezebb rendezői feladatom, hiszen abban nagyon sok ember szerepelt, lovak, hajók, fegyverek… nem gondoltam rá, hogy minden könnyebb, amíg süt a nap… (IC Press) Szerző: hp

William Moulton Marston fantáziáját dicséri Wonder Woman karaktere. Nem mellesleg ő volt az első hazugságvizsgáló feltalálója is. Szerző: hp

A 2005-ös Elektra óta a Wonder Woman az első női főszereplős szuperhősfilm.Szerző: hp

A Wonder Woman producere, Zack Snyder is feltűnik a filmben. Az egyik jelenetbe egy I. világháborús katonát alakít. Szerző: hp

A korábbi híresztelésekkel ellentétben nem mediterrán származása miatt esett a stúdió választása Gal Gadot-ra. A színésznő lengyel felmenőkkel rendelkezik, de Izraelben született.Szerző: hp

A Wonder Woman a második képregényfilm, melyet női rendező forgatott. Az első A megtorló: Háborús övezet (Lexi Alexander) volt.Szerző: hp

2005-ben a stúdió megkereste Angelina Jolie-t a főszerep kapcsán, de a színésznő nem vállalta a felkérést. Később egy ideig úgy volt, hogy ő ülhet majd a rendezői székbe. Végül erre sem került sor. Szerző: hp

Patty Jenkins a filmtörténet első női rendezője, aki női főszereplős szuperhősfilmet forgatott.Szerző: hp

Cate Blanchettnek is felajánlottak egy szerepet, de a színésznő végül a Thor: Ragnarök mellett tette le a voksát, melyben Helát alakítja.Szerző: hp

Egy időben arról szóltak a hírek, hogy Nicolas Winding Refn érdeklődik a rendezői szék iránt. A főszerepre ekkor Christina Hendricks neve jött szóba.Szerző: hp

Hippolyta királyné szerepét Nicole Kidmannek is felajánlották, de ő végül nem élt a lehetőséggel. Szerző: hp

Ez az első olyan Wonder Woman film, melyben a címszereplő nem visel fülbevalót. Szerző: hp