Zappa

Frank Zappa kétségtelenül a huszadik század egyik legmeghatározóbb, legprovokatívabb művésze, aki producerként, filmrendezőként, zeneszerzőként és nem utolsósorban zenészként mindent átformált a környezetében és a rajongók gondolkodásmódjában. Három évtizedet felölelő pályafutása alatt… Több

Rendező: Alex Winter
Forgatókönyvíró: Alex Winter
Premier (HU): 2021.07.01.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

KULCSSZAVAK

2021.07.01 ofszet

Oké, én mindig is imádtam Zappa zenéjét, és azt gondoltam, hogy mindent tudok róla, de ez a doku még nekem is tudott meglepetést okozni. Egyszerűen imádtam!

2021.06.28 macuska

Nagyon igényesen elkészített film, ami abszolút inspiráló tud lenni még azok számára is, akik nem kifejezetten ismerik Zappa munkásságát.

A film összbevétele 15 502 dollár volt (imdb.com).

Steve Vai és Frank Zappa 1980 és 1983 között dolgozott együtt, Vai a későbbiekben dolgozott a Bill és Ted haláli túrája című film zenéjén.Szerző: csd

A rendező, Alex Winter és Frank Zappa fia, Dweezil Zappa korábban a Bill és Ted zseniális kalandja film zenéjén dolgozott együtt.Szerző: csd

Alex Winter korábban a népszerű Bill és Ted filmekben játszott, karrierje során pedig később a dokumentumfilmek készítése felé fordult.Szerző: csd

A közhiedelemmel ellentétben a filmet nem teljesen közösségi finanszírozásból készítették el. Az erre irányuló Kickstarter kampány a Zappa hagyatékot tartalmazó páncélszekrény feltárására irányult.Szerző: csd