Amy: Az Amy Winehouse-sztori

Amy: Az Amy Winehouse-sztori

Amy
Amy Winehouse

Az Amy - Az Amy Winehouse-sztori című életrajzi dokumentumfilm a tragikusan elhunyt fiatal énekesnő személyiségét és sikerének kulcsát igyekszik feltárni. Az archív felvételek segítségével összeállított képsor narrátorai a családtagok, barátok, ismerősök,… Több

Rendező: Asif Kapadia
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.07.09.

2021.10.17 dandelion1983

Az egyik legjobb életrajzi film, amit valaha láttam. Különösen örültem neki, hogy nem egy színésznő játszotta Amyt, hanem az énekesnő videóiból mutattak jeleneteket. Érdemes megnézni a filmet, sok előítélettől megszabadít.

2019.01.29 Szilonka

a nap véleménye

Siker után totális bukás, méltő búcsú Amy Winehouse-tól

Az Amy: Az Amy Winehouse-sztori egy különleges életrajzi/dokumentum film. Kizárólag archív felvételekből lett összeállítva a története, nincs mellébeszélés, a hasonló filmekben látott már-már kínos kiülünk egy székbe és csak a jót mondjuk az illetőrő... Teljes kritika

2019.01.28 indingo

Dokumentalista film frenetikusan összerakva. Amy fantasztikus tehetsége az egyszerű emberi lénye és hogy hogyan emészti fel a siker az őt "szerető" emberek hatására és a sors amit vajon ellehetett volna kerülni? Annyira a hatása alá kerül a néző ... Több

2017.07.26 Deku

Habár nem voltam Amy Winehouse zenéinek rajongója mégis megható volt látni ezt. Kiváló mű! Nagyon könnyen megkedveli az ember és a történet színvonala is igazán elbűvölő.

2016.03.09 citizenfour99

Remek dokumentumfilm, valósághű , nem szépít a dolgokon hanem elmeséli úgy ahogy megtörténtek, csomó interjúval barátoktól, családtagoktól. Aki szereti Amy dalait az mindenképpen nézze meg. Nyugodjon békében.

A film összbevétele 23 706 049 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 11 468 138 forintot termelt.

Reg Traviss volt Amy párja halálakor, de a filmből kimaradt az ő mondanivalójának nagy része, mivel a film az énekesnő kreatív korszakát kívánta bemutatni.Szerző: mamiéstöti2

A filmben a rendező meg akarta mutatni Amy szerethető oldalát is.Szerző: mamiéstöti2

Salaam Remi a Sony Music egyik vezetője volt a legelérhetetlenebb interjúalany, rá 1 évet kellett várni.Szerző: mamiéstöti2

Amikor az interjúkat elkezdte javítgatni a rendező, akkor jött rá, hogy már annyira ismeri a történteket, hogy nekivághat a filmkészítésnek.Szerző: mamiéstöti2

(2015. 07. 09.)
Amy Winehouse tündöklése és bukása
Eltékozolt tehetség, önsorsrontó narkós celeb, öntudatos dzsesszénekesnő, stadionokat megtöltő gátlásos popsztár, a körülmények és a rossz társaság áldozata? Mindez együtt Amy Winehouse az életéről szóló Amy – Az Amy Winehouse-sztori című dokufilm szerint. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

(2015. 07. 10.)
If my daddy thinks I'm fine
A Senna rendezőjének újabb bitang erős, híres emberes doksija nem feltétlenül arról szól, ki a felelős – de az apa megkapja a magáét rendesen. Több

(2015. 07. 27.)
Rehab helyett rehabilitáció
Valahol a vakolatnyi smink, a tonnányi hajlakk, a temérdek tetoválás és a marihuána-gomolyfüst mögött ott rejtőzött egy bizonytalan, szeretetéhes lány – csak épp rá senki nem volt kíváncsi mostanáig. Róla szól és őt mutatja be az Amy – Az Amy Winehouse-sztori. Több

(2015. 08. 04.)
Egy 21. századi tehetség tündöklése és bukása
Végtelenül szomorú az Amy Winehouse életéről készült dokumentumfilm, ami amellett, hogy elképesztő mennyiségű archív felvétellel rekonstruálja az énekesnő életét, megpróbálja megtalálni a választ, mi tehet tönkre egy fiatal tehetséges lányt annyira, hogy már nem talál más kiutat, mint saját maga tönkretétele. Több

(2015. 11. 29.)
Amy
Annyira az ikont és a legendát szeretné megmutatni Amy Winehouse-ban, hogy közben az embert semennyire sem tudja. Márpedig az igazi értéke pont az lehetne egy ilyen műnek, ha képes lenne azt láttatni, ami a rengeteg magazinnak és tévészereplésnek nem sikerült. Több