Közösség

Vélemény:

 

73 Magyar vándor

(2004)

Magyar vándor

 
JRD   2022.08.17 09:49
1

Töredelmesen bevallom: évekig kerülgettük egymást a filmmel. Valahogy nem hozott lázba a gondolat, hogy megnézzem, de mindig felötlött bennem, hogy ideje volna venni a fáradtságot és legalább egyszer végigülni. Aztán történt, hogy egy nap utat engedtem a vissza-visszatérő gondolatnak, és megnéztem. Az első élmény nem volt pozitív... mivel nem néztem folyamatosan, inkább csak hallgattam, közben pedig tettem-vettem... Így magamban le is írtam, hogy nem egy nagy vasziszdasz a film. Aztán egy villámlós-dörgős-zivataros éjjelen úgy döntöttem, hogy újra megnézem. És bevallom, nyerítettem, röhögtem... és egyik kedvencemmé vált. A hét vezér maga a két lábon járó káosz, de mindegyik önmagában egy igazi egyéniség. A film pedig végigvonul (természetesen lesarkítva és karikírozva) a magyar történelem főbb állomásain. És naná, hogy belegyógyították a "Ricse, Ricse, Beátricse!"-szlogent. Ha választanom kellene egy filmet, ami tipik magyar, ez lenne az (no meg a Sose halunk meg!). Teljes mértékben érdemes a figyelemre. Humora, színészi játéka miatt mindenképp! Meg amúgy is! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!