Közösség

Vélemény:

 

90 Taxisofőr

(1976)

Taxisofőr

 
erahurka   2024.03.03 15:14
0

Emlékszem, hogy mikor legutóbb láttam, akkor nagyon tetszett, és max. pontszámot adtam rá. Most is szerettem, de azért túlzásnak érzem az 5 csillagot. Igazi moziélmény egyébként vásznon látni, a zene meg ezek az álomszerű képek az éjszakai fényekkel, ahogy furikázik a városban, zseniális volt. Egy idő után viszont picit leül a film, és folyton rádöbbentem, hogy jézus még mindig nem volt fenn a csajnál, és még az a jelenet sem a vége lesz! Aztán jött a következő jelenet és még az sem az volt! Szóval nagyon jó meg minden, de lehetett volna kicsit feszesebb. De gondolom, nem akarták elkapkodni a karakter átalakulását. Az jutott eszembe közben, hogy ha Schrader rendezi, akkor valszeg még lassabb lenne a tempója. Szóval Scorsese nélkül nem hiszem, hogy ekkora klasszikus született volna. Most először esett le amúgy, mennyire buta De Niro ebben a filmben. Persze mondja az elején, hogy nemigen járt iskolába, de még a magához való esze sem igen volt meg. Nagyon tetszett a társadalmi rétegek kontrasztja, és a végén az jutott eszembe a mészárlás után, hogy egy korcs világban az igazság is korcs. Valahogy így foglalnám össze röviden. Szóval nagyon király film, és az egyik bakancslistás vetítésem volt, és szerencsére nem voltak vicces kedvű retardáltak a teremben (viszont ezek a fejtámla nélküli székek kriminálisak a Corvinban).