Közösség

Vélemény:

 

57 Varázsgomba - Készen állsz a végső utazásra?

(2007)

Varázsgomba - Készen állsz a végső utazásra?

 
moov18   2016.02.09 16:53
1

Minden ember követhet el hibákat, de ezt világra szülni nem volt valami kitűnő ötlet. Ugyan sokat gondolkodtam rajta értékelés előtt, hogy hármast esetleg kettest kapjon-e, végül az utóbbi mellett határoztam. A történet perfektó; egy csapat kanos főiskolás laza kempingjük illetve kikapcsolódásuk célállomásául egy ír erdőséget választanak, ahol a világ legjobb hallucinogén gombája is nő. A fiatalok belevetik magukat a mókába, a valóság és a képzelet határvonala egyre jobban eltűnni látszik. Közben természetesen rémtörténeteket mesélnek egymásnak a rengeteg mélyén. Milyen hatásos. Aztán egyre csak fogyatkozni látszik az egyébként sem túl népes társaságuk, eltűnnek, nyomuk vész. Valaki vagy valami rájuk leselkedik. Kezdődik a film. Nagyjából ennyiről szól a történet. Egyszerűnek tűnhet, de jobban fog mint a techokol rapid extra. A filmben talán az alaptörténet volt az az egyetlen momentum ami tetszett, és amiért két csillagra értékeltem. A rendezés szempontjából nem túl kidolgozott, félvárról vett munkára sikerült. Feszültségteremtésben sem jár a helyzet magaslatán. Sajnálni való, mivel valami egészen frappánsat is kihozhattak volna belőle. Néha már zavaró volt, hogy nem tudtuk mikor képzelődnek és mikor látnak reálisan a szereplők. Röviden: nem feltétlen ajánlott a megtekintése, bár tipikusan ízlések és pofonok kategória. Nekem nem túlságosan jött be.