Közösség

Vélemény:

 

73 A Nagy Fal

(2016)

*****

 
Robert Langdon   2020.04.21 21:08
1

Mikor kijött ez a film, eszembe sem jutott, hogy megnézzem. Aztán megláttam egy klipet, amit ebből csináltak és egy nagyon jó zene volt alatta. Gondoltam adok neki egy esélyt. Mindig szerettem az ázsiaiak hitvilágát, hagyományait, és felfogását. Ez a film nekem azt adja vissza, mennyire különbözik az a nép a nyugati népektől. Bár a japánokat jobban szeretem, a kínai civilizációban is észlelhető a tiszteletnek az a mértéke, amit mi elképzelni sem tudunk. Matt Damon karaktere is ezt veszi észre és ezért marad. A másik jó dolog, amivel be mutatják, miért is készült a Fal. Tudjuk, hogy óriási országot, csak óriási dolgokkal lehet megvédeni. Azt az országot szerintem azóta ostromolták, mióta létezik. Persze nem sárkányok (amiknek nagy szerepe van a kínai hitvilágban), hanem más népek, de mivel lehetne jobban bemutatni, mint egy ilyen brutális "állattal"? Szerintem nagyon beletaláltak a közepébe ezzel a sztorival. A csatajelenetek látványosak (jó lett volna, ha több van), elnéztem volna még egy jó órát. Nem is értem, régen miért nem néztem meg. Csillagos ötös.