Közösség

Vélemény:

 

74 Élet

(2017)

Végig izgalmas és fordulatos

 
Ultron   2024.03.18 19:31
1

Daniel Espinosa filmje nálam az egyik legjobb horror-sci-fi az utóbbi évekből. Fokozatosan bontakozik ki a sztori, így a parányi idegen, mely kezdetben lényegtelen és veszélytelen kis űrparazitának tűnik, egyszer csak veszélyes, végül félelmetes szörnyeteggé válik. Nekem hihetőnek tűntek a metamorfózisok és a támadások is. Rangos szereplőgárda viszi a kulcskaraktereket, és szinte mindenki jól hozza a maga figuráját. A feszültség és félelem a film legvégéig növekszik, egyre több izgulnivalót kapunk. A zárás is nagyon rendben van, így ez egy nagyon korrektül összerakott dolog. Nálam erős 4 csillagos film, százalékban is 80% körüli. Az IMDb-n alulpontozzák, ott most csak 66%-on áll, mert szerintem a balfék amcsi szavazók csak arra a horror-sci-fire mozdulnak rá, ami gigantikus monsterekkel teli. Ebben a filmben nem óriás szörny irtja az űrhajósokat, de szerintem ettől még félelmetesebb és hihetőbb is az alaphelyzet. Azoknak ajánlanám, akik értékelni tudják a fokozatosan építkező, lassan feszültségnövelő, jól megrendezett, és nem kifejezetten csak a giga hatásra fókuszáló horror-sci-fiket.