Közösség

Vélemény:

 

64 A tökéletes gyilkos

(2017)

A tökéletes gyilkos

 
XETH   2018.04.09 19:12
0

Én mindig félek a magyar filmektől. Most sem volt ez másképp. De azt kell mondjam, már már elhiszem, hogy a magyar filmipar (nem a művészfilmrészleg, hanem a nagyközönségnek szánt mozik) kezd kizökkenni, és szép lassan elcsúszni egy elfogadható irányba, ahol nem alpári humorral mennek biztosra a rendezők. Szóval a tökéletes gyilkos. Miután megnéztem a filmet, elolvastam róla pár kritikát. Elsősorban azt kerestem, hogy a főszereplő csajt ugyan miért kellett szinkronizálni, cserébe sok sok lehúzó kritikát kaptam. Amin meg is lepődtem. Nem azért, mert olyan fantasztikusan jó film lett. Klisék vannak benne? Nem kevés. Majdhogynem kiszámítható film? Dörzsölt filmeseknek igen. Kicsit "idegen" érzése van az embernek, amikor nézi? Bevallom, kicsit még mindig vicces komolynak szánt magyar filmet nézni. De nem baj! Én nagyon örülök neki, hogy már van ilyen pofás kis krimije is a magyar közönségnek, mely ugyan kicsit sete sután, de próbálja ellesni a jól bevált naaaagy amerikai sikersztorit. És mint elsők közötti próbálkozás, nem kell egyből egy Liam Neeson-os ámokfutáshoz hasonlítani! Ha már mindenképp hasonlat, vegyük elő 2000-es évek nagy magyar kedvenceit, mint Valami Amerika és Üvegtigris, és tessünk ahhoz méregetni. Bizony. Ugye, hogy mekkora előrelépés? Elsősorban ezért jár a 4 csillag, a próbálkozásért, és a színészek remek helytállásáért. 5/4