Közösség

Vélemény:

 

90 Láthatás

(2018)

7/10 kissé gyötrelmes

 
Ahoj poplacsek   2023.09.21 22:38
0

Hát ez nem az a film, amit popcornt majszolgatva néz az ember, hanem zaklatottan. Gyakorlatilag olyan, mint egy házi dokumentumfelvétel, mintha nem is filmnek készült volna, hanem megkértek volna egy amatőrt, pl. engem, hogy vegyem filmre azokat a dolgokat, amik ezzel a szétesett családdal történnek. Denis Ménochet elég jól adja a visszataszító agresszort. A kiscsákót játszó koravén arcú kiscsákó pedig a korához képest meglepő teljesítményt nyújtott (elvileg 12 volt a forgatáskor, de elég érthetetlen titkolózás megy a neten az életkoráról, ezt is csak egy francia oldalról sikerült kisilabizálni – sajnos a francia nyelv nem az erősségem, de gondolom, az „agé de 12 ans au moment du tournage” azt jelenti). Nekem kicsit hiányérzetem maradt, mert nem tudtuk meg a tarthatatlanná fajult helyzet előzményeit, nem kaptunk kapaszkodókat ahhoz, hogy az apa viselkedését megértsük, az anya esetében is csak annyit tudtunk meg, hogy kerüli a volt férjét, de mindenkinek kicsit rejtve maradt a motivációja. Biztos szándékosan nem akarta ezekkel elvonni az alkotó a figyelmünket, de attól még számomra ez hiányosság maradt.