Közösség

Vélemény:

 

85 A faun labirintusa

(2006)

Meseszerű romantikus álomvilág, véres való világgal...

 
Bafam   2024.01.22 04:56
0

Na kérem szépen, hát így kell fantasy filmet csinálni. Ez egy csodálatosan összerakott film, amely spanyol és mexikói koprodukcióban készült. Amúgy nem nagyon vagyok oda az ilyen típusú filmekért, mert azt a Marvel-féle univerzum ledegradálta, annullálta számomra. Szerencsétlen amerikaiak pedig erőltetik azt, ami nem nagyon megy nekik, bohócok módjára gyártják (mit gyártják, f*ssák, szinte már-már klónozzák, kopifájl) ezeket az egy kaptafára készülő, egye unalmasabb fantasy filmjeiket. Szerencse, hogy itt van ez a film, mely elé érdemes beülni a moziba, abban az esetben, ha fantasy film kedvelő vagy, vagy ha egy kis különlegességre, unikumra vágyódsz. Le a kalappal a készítők előtt, minden tekintetben és minden téren! Maga a film keveredik a mesébe illő, szinte álomvilágszerű képekkel rendelkező kitalált világ és a valós idejű jelenben játszódó véres valósággal. Ez egy olyan egyedi film, ahol a rendezőknek hihetetlen módon tökéletesen sikerült elhozniuk egy másik kitalált világot a főhős saját világába egyedi látványvilágú lényekkel. Hát én még ilyen mesterművet nem láttam, te se hagy ki!