Közösség

Vélemény:

 

88 És megint dühbe jövünk

(1978)

És megint...

 
Yosihiro   2021.01.01 15:09
2

Hát, ha film címével kezdem, akkor már megint csalódnom kell, mert nem azt tükrözi, ami a valós cím. Maga a történet összeszedettebb lett, és már némi alappal is rendelkezik. Ami talán jobban megfigyelhető, az, hogy a szerelem és romantika ugyan vicces formában, de erősebben jelen van, és megjelenik a hit is. Maga az akció, bunyó szerintem nem hozott olyan plusz elemeket, amiért ez a film kiemelkedne. A szereplők szinte ugyanazt a sablont hozzák, viszont a humor része erősebb és érthetőbb lett, annyira nem gyerekes. Összességében a forgatókönyv jó, a rendezés is jónak mondható. A szereplők ugyan nem alakítanak nagyot, de a műfajában nevezhetjük ezt remek produkciónak. A hangi és képi effektek szerintem csak közepesek lettek. Azt hiszem, így megnézve a két Dühbe jövünk közül nagyobb érzelmi része volt az elsőnek, és a humor része pedig a második Dühbe jövünk filmnek volt erősebb. Ezektől eltekintve ez is egy jó film, és a poénok, valamint a csattanó a végén olyan pluszt ad a filmnek, ami miatt megérdemli a négy csillagot. Igazi családi film, szerintem többször megnézhető, találhatunk benne egy kis akciót, jó bunyót, kis romantikát is, így azért az egész család szemezgethet a neki tetsző jelenetek láttán. :9 Üdv, Yosi