Közösség

Vélemény:

 

76 A 63-as pokol (A jeges pokol)

(2009)

Remekmű Hollandiából

 
Bafam   2024.01.12 07:00
0

Ismét egy remek mestermű az európai filmgyártás gyöngyszemei közül, egyenesen Hollandiából, mely egyszerre izgalmas, hősies, egyedi és különleges. Röviden megfogalmazva a véleményemet csak annyit írnék, hogy „tetszett” vagy „szép film”. Bővebben pedig azt, hogy minden egyes percét, jelenetét élveztem ennek a jeges utazásnak, ami a világ leghosszabb korcsolyatúrájáról, versenyéről szól, amikor is 1963-as évet írunk. A film története valós eseményeken alapján készült. A film szereplői nem igazán ismert színészek (ezt szeretem legjobban a nem celeb, nem amcsi filmekben). A film szereplői nagyon természetesek, nem színiakadémián képzett/klónozott iskolás előadás, tucatjáték ez, hanem életszagú. Ez nagyon tetszett a filmben, no és persze a kameramunka, a kamera mozgása is. Tökéletes volt az aláfestő zene. Ez a nagy tradíciókkal bíró, 200 kilométer hosszúságú korcsolyaverseny az 1963-as évben íródott történelmi, egyedülálló és időtlen esemény volt, amely megérdemelt egy ilyen nagyszerű filmet, és örülök, hogy megtapasztalhattam ezt, kár lett volna kihagyni. Ti se tegyétek, nézzétek. Korcsolyákat felcsatolni...!