Közösség

Vélemény:

 

75 Max 3000 - Az ember legjobb barátja

(1993)

Max 3000 - Az ember legjobb barátja

 
respect the movies   2018.04.26 10:40
0

Szerintem egy egész jó kis film volt ez! Azért ennél a filmnél a nosztalgiafaktor még nyom is egy kicsit a latba, mert fiatalabb koromban nagyon is szerettem ezt a filmet! Amolyan tipikus 80-as, 90-es években készített akció-horror volt, amiből ez időtájt szép számmal készültek akár még a mai szemmel is emlékezetesebb alkotások! Ezek közé sorolnám jelen filmünket is! Ami nagyon is jellemző volt ezekre a filmekre, az a tudomány jelenléte a történetben! Szerencsére ezekre a filmre egyáltalán nem volt jellemző hogy túlságosan is túl tudományosra akarták volna készíteni, sokkal inkább amolyan kis "plusz ízt adott" a tudomány jelenléte és ez többségében működő elegyet tudott alkotni a további műfajokkal! A másik igazán jellemző dolog, az ez időben készített filmekre, hogy a karakterek nem voltak annyira kidolgozva, ezért többségében a karaktereket alakító színészeknek nagyobb "szabadságuk" volt abban, hogy miként keltik életre a filmbéli karaktereiket! Szerencsére e téren sem nagyon emlékszem rossz alakításra a filmnél! A technikai megvalósítások sem voltak rosszak a filmnél és talán mert a filmben szinte alig használtak számítógépes effekteket, ezért az idő vasfoga sem kezdte ki annyira ezt a filmet! Összegezve, egy teljesen vállalható film még most is, akik pedig még a VHS-korszakban nőttek fel, azoknak egy biztos szórakozás a Max 3000 szerintem!