Közösség

Vélemény:

 

73 Átutazó

(2022)

Memento utánérzés

 
Emmersson   2022.06.27 13:20
0

Az amnézia remek kiindulója lehet egy filmnek, csak aztán egy jó sztorit kell mögé tenni! Ez esetben ez egészen jól sikerült, bár a végére picit elfogyott a lendület. Egy poros ausztrál útszélen kapcsolódunk be emberünk történetébe. Éppen tankol, majd kimenne a "toalettre". Itt ízelítőt kapunk nem csak főhősünk, de a film stílusából is, ami erős felütés. Erre jön a "Mi a f*sz, ez meg ki?!" kamionos támadás, és ekkor lazulunk el a képernyő előtt teljesen, hogy "ez az, Ritchie, MÉG!" - pedig nem is Guy Ritchie rendezés, sőt, még Tarantinónak sincs köze hozzá. ;) Hanyatt dőlsz, nyomsz egy pause-t és betárazol nasival, sörrel, mert pár percben meggyőztek, hogy ezt érdemes lesz követni. Jamie Dornan (Szürke ötven sorozat) számomra ismeretlen volt - nem igazán vagyok célcsoportja az erotikus-romantikus moziknak -, még ha tisztában is vagyok vele, ki ő, színészként nem ismertem. Itt megvett kilóra! Profi a fickó. Flegma, sármos és lekezelően humoros. A többieket egyáltalán nem láttam még, bár a nagydarab izlandi (Ólafur Darri Ólafsson) gyanús volt, majd rákeresve kiderült, hogy a Trapped című sorozathoz köthető. A történet az üldözés után amnéziával folytatódik, emberünk nyomozza, hogy ki is ő, mi történt vele. A sorozat erőssége inkább a hangulata és a színészi játék (legjobban a rendőr tanonc csajszi nyomta), mint a sztori. Az akciók rendben vannak, a fordulatok jól adagoltak. Két estés sorozat, mindenképpen ajánlom!