Közösség

Vélemény:

 

NA Bűnügyi naplók: A sztárok fodrásza

(2023)

Bűnügyi naplók: A sztárok fodrásza

 
Kinga Kecskeméti   2023.12.01 23:02
0

Érdekes film volt, lekötött. Juana del Rio remekül alakította a fiatal nyomozónőt. Tetszett, hogy a magánéletébe is nyerhettünk bepillantást, ami nem volt felhőtlen, nehéz összeegyeztetni a hivatást az anyai és a háztartási szereppel. Tetszettek a lassú, kimért mozdulatai is és nyugodt, suttogó hangja. Fura érzések kavarogtak bennem, miután rákerestem a történet valóságtartalmára. Tudom, hogy a film elején és végén is kihangsúlyozták a fikciót, de mégis... Egy még le nem zárt bűnügyről forgattak filmet, s bár a valóságban minden az állítólagos tettes ellen szól (kb. 200 bűnjel), amíg el nem ítélik, lehet-e azt sugallni az embereknek egy filmmel, hogy ő az elkövető. Hm, nem tudom. Láttunk már csodákat a történelemben, hogy mégis valaki más volt a tettes. Még ha az esély nagyon kicsi is rá. Tudjuk, hogy Mauricio drog és pénzmosás ügyekbe keveredett, innen is indulhattak szálak. Sőt, egy nő megjelent, és a másik testvér, Carlos ellen vallott. Hm, na, ezeken még elmorfondírozok egy darabig.