Tizenkét dühös ember

12 Angry Men

2015.06.26 FarZoo

Színházi előadásban is egyedülálló volt, de a film is rendkívüli. Érdekes, különleges atmoszférája van, és végig jelen van az a különleges hangulat. Elgondolkoztató, agyalós, komoly film.

2015.04.17 KeriPeti

Ez a film kihagyhatatlan. Igaz már régi alkotás, na de a feszültséget oylan szinten érezni benne, hogy a körmömet lerágtam. Látni végig, ahogy elmélkednek és szépen kivesézik a bűncselekményt, majd kezdik megváltoztatni a véleményüket. Zseniális.

2024.01.05 hátadlegyenelöl

Kiváló

Ma kétszer láttam. Ezt és a remake-et, ezért nem is értékelem azt a filmet, mert mindkettő nagyszerű alkotás.

2017.09.26 Bibabac

Mikor elolvastam a leírást, nem hittem volna, hogy ebből ilyen izgalmas, érdekes történet kerekedhet. Egyetlen helyszín, tizenkét állandó szereplő, és egy konfliktus. Csupán a beszélgetésekből és vitákból megismerhetjük egy gyilkosság részleteit, és ... Több

2015.06.08 veszi.peter

Nagyon régi film már, ennek ellenére valahogy egyszer megnéztem, és azt kell mondanom, hogy meglepően jó volt, Itt még ugye semmi látvány, semmi CGI, csupán beszélgetnek az emberek egy teremben. Mégis megfogja az embert, felkelti a figyelmét a téma, amiről beszélgetnek és ráadásul gondolkodásra is készteti a nézőt.

2015.02.10 RobThe10

Imádom! Imádom! Imádom! Az egész film tökéletes! Ahogy a szereplőknek, úgy a te kezedben is ott a döntés.. Hihetetlen hogy mostanában ilyen filmet nem csinálnak.

2017.07.18 johndoe83

Hihetetlen micsoda filmet lehet csinálni egyetlen helyszínen! Minden szereplő olyan volt, amilyennek kellett lennie! A hangulat nagyon jó! Örülök, hogy láthattam. Ezerszer nézem ezt, mint akármelyik túlhypeolt retket (ponyvaregény pl)! Mehet az 5-ös! :)

2017.11.23 nagysar

Nem egy pörgős film. Aki a mai vígjátékokhoz, akciófilmekhez van szokva az kerülje el,mert nem fog tetszeni neki. Elég alacsony költségvetésből csinálták, ez látszik is rajta. Egyszer nézhető

2015.10.03 marcibodri

Klassszikus szuper színészi játékok, remek történet. A film üzenete is megfontolandó, mindig az egyértelmű dolog az egyértelmű? Vagy lehet valami más valőszerűtlenebb verzió is igaz? Ajánlom!

2016.07.28 byebyepuppy

Jó kis film volt! Esküszőm tanítani kellene az iskolákba az ilyen helyzeteket, és kötelezővé tenni ennek a filmnek a megtekintését. Jó színészek, mesteri dialogusok.

2015.01.25 juliS

Még ma is aktuális (sajnos). Nekem leginkább az emberi viselkedésről szól, hogy néha mennyire nem tudunk túllépni magunkon, hogy nem látunk az orrunknál tovább, és hogy milyen rossz döntéseket lehet hozni tudatlanságból és figyelmetlenségből fakadóan... Több

2023.03.11 Pitch_pls

Itt kezdődik a történetmesélés

12 ember egy szobában beszélget. Ennyi a film, és nincs olyan pillanata, ami ne rántana magával. Bármikor meg tudnám nézni ezt a remekművet újra és újra.

2021.10.28 Milan391349

Zseniális film. Mindenképp nézd meg, ha még nem láttad!

2021.09.15 Moze

Zseniális!

Még ilyen időtávlatból is hiteles, és elképesztő film. Az 1997-es remake sajnos a nyomába sem ér. Ajánlom mindenkinek, aki szereti az érveléseknek a magasiskoláját, illetve szeret a dolgok mögé látni