Tizenkét dühös ember

E.G. Marshall
Edward Binns
John Fiedler
Lee J. Cobb

Kamaradarab egy döntés meghozataláról. A tizenkét esküdtnek egy egyszerűnek látszó gyilkosssági ügyben kell ítéletet hoznia. Az egyik esküdtben azonban felmerül a gyanú, hogy a vádlott bűnössége mintha túlságosan is nyilvánvaló lenne, és alaposabban át kéne beszélni a… Több

Rendező: Sidney Lumet
Forgatókönyvíró: Reginald Rose
Premier (HU): 1960.01.28.

2024.01.05 hátadlegyenelöl

Kiváló

Ma kétszer láttam. Ezt és a remake-et, ezért nem is értékelem azt a filmet, mert mindkettő nagyszerű alkotás.

2017.07.07 Deku

Elbűvölően káprázatos. Kötelező egy darab ez a film és a sztorija úgy ahogy van hibátlan és elképesztő világot tár a néző elé amivel könnyedén eléri, hogy egyenesen imádja azt. Imádtam

Lumet egy fantasztikus rendezése. A tizenkét ember ,aki élet,és halál ura....egy nagyon erős személyiség,aki hat a többiekre is,meleg van,és lassan kibontakozik mindenki igazi jelleme. Jó film,nagyszerű színészekkel.Ajánlott kategória.

2016.06.21 Thibo84

Én is csak áradozni tudok erről a filmről. Már az elején a lényegre tér, és végig fenntartja a néző figyelmét.

2022.03.01 JRD

Kultikus film, remek színészek...

Az emberek általában viszolyognak az olyan filmektől, ahol nem nagyon van tér, mozgás. Mégis, a Tizenkét dühös ember című film ezek ellenére is mozgalmas, fordulatos. A film minden percében átértékeljük az igazságról alkotott véleményünket, míg végül megtaláljuk a valódi igazságot. De addig az út bizony rögös az esküdtek számára... és döntéseiknek itt súlya van. A kezdeti "biztosan bűnöstől" hogyan jutnak el a megrázó végkifejletig! Az elsőtől az utolsó másodpercig remek film. Bízom benne, hogy azokat is a kanapéhoz köti, akik már ebben az évezredben születtek! Hajrá, filmre fel! Jó szórakozást!

Több szinkron is készült hozzá. Az első 1959-ben a Mokép filmforgalmazó számára a Pannónia Filmstúdióban, a második szinkron 1965-ben készült a Magyar Televízió részére; majd 2006-ban újraszinkronizálta a Zone Stúdió az MGM csatorna számára. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

A film költségvetése 340 000 dollár volt.Szerző: Borga

Kevesebb mint 3 hét állt a stáb rendelkezésére, hogy létrehozzák a filmet.Szerző: Borga

A filmben szereplő bicska egy olasz stílusú nyéllel ellátott, kriss-pengével rendelkező rugós kés volt. Szerző: Archívum

(2021. 11. 25.)
Lehet, hogy műfaji besorolása szerint nem horrorfilm, nem is egy thriller, de az emberi dráma olyan lelki húrokat pendít meg, amire a mai filmek közül csak nagyon kevesen képesek, holott elvileg egyik-másik thrillernek pontosan ez lenne a célja. Szánjuk rá azt a bő másfél órát, ameddig tart, de készüljünk fel rá, hogy talán más emberként fogunk fel... Több