Büszkeség és bányászélet

Pride
Bill Nighy
Paddy Considine
Paddy Considine

1984-ben az Egyesült Királyságban a Bányászok Szakszervezete sztrájkolni kezd. A londoni Büszkeség Menete néhány aktivistája úgy dönt, hogy kiáll a bányászok ügye mellett. A konzervatív szakszervezet azonban nem tud mit kezdeni a helyzettel. Ez nem veszi kedvét a szivárványzászlós közösségnek,… Több

Rendező: Matthew Warchus
Forgatókönyvíró: Stephen Beresford
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2015

2022.10.26 Interfectorem Sabnock

A fiúk a bányában dolgoznak.

Mert kell egy ilyen film is, nemdebár? Persze, hogy kell. Matthew Warcus felébredt, megcsikart a hasa. Széntabletta, cukor nélküli kávé. Honnan is van a szén? Erőteljes homlokcsapkodás. Hát persze, a bányából! Ok! Sok minden van, ami teljesen összek... Teljes kritika

2022.08.27 Fikatours_blogger

Szürkeség és balítélet

Már az első kockáknál éreztem, hogy itt szó sincs vígjátékról, még ha magam sem tudnék jobb műfaji besorolást adni neki. Az előítélettel foglalkozó filmek közül ez egy igencsak szürke produkció.

2016.04.21 Zsceeeka

Zseniális film lett , nagyon kíváncsi voltam rá már előzőleg is , de mindenkinek tetszett azok közül, akikkel néztem . Adott az igaz történet alap és amit rá építettek, az nagyon jól működik.

2015.09.29 Curacao86

Szórakoztató, vicces, de ugyanakkor sokszor komoly is ez a megtörtént eseményeket feldolgozó film. Érdekes látni, hogy két, anno társadalmilag perifériára szorult csoport miként viszonyul egymáshoz, az őket ért támadások ellenére egyik támogatja a má... Több

2015.10.08 AE1205SB

Nagyon jó kis film, remek színészekkel, hiteles alakításokkal, jó zenével és képi világgal. A vígjáték kategória nem a leghelytállóbb rá, bár vannak benne vidám jelentek, néhány poén, de nagyon sok gondolatébresztő és drámai jelenet teszi tökéletessé.

A film Westminster hídon játszódó jelenetében megjelennek a valódi személyek, akiken a filmbeli karakterek alapulnak. Reggie Blennerhassett és Ray Aller (Chris Overton és Joshua Hill játszották), Gethin Roberts (Andrew Scott játszotta), Gethin édesanyja (Olwen Medi), Mike Jackson (Joe Gilgun) és Ray Goodspeed (nem szerepelt a filmben de az LGSM vezető alakja volt). Szerző: ZeroHero

A második világháború után a brit szénbányák, és még több más iparágazat is, teljes egészében az amerikai Marshall Aid nevezetű segélytől függött.Szerző: ps

A film stáblistája alatt hallható For a Friend című dalt a történelmi Mark Ashton számára írták.Szerző: ps

Harold Wilson alatt mintegy 290, Margaret Thatcher alatt pedig mintegy 160 bánya zárt be Angliában.Szerző: ps

(2015. 08. 05.)
A fiúk a bányában dolgoznának
Nem gyenge teljesítmény: már az év első napján megvan 2015 várhatóan egyik leghülyébb magyar filmcíme. Több