Megtorlás

William Houston
Jack Hollington
Jack Hollington
Dakota Fanning

„Óvakodjatok a hamis prófétáktól” – hirdeti a vadnyugati kisvárosba érkezett új tiszteletes (Guy Pearce). A karizmatikus férfi gyorsan megnyeri magának a közösség tagjait, de egy szempár rettegéssel telik meg a látványától: Johanna (Dakota Fanning) az egyetlen, aki tudja, hogy éppen a prédikátor az… Több

Zene: Junkie XL
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Svédország, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Belgium
Premier (HU): 2017.11.16.

2022.07.11 BRANTON

Csönded vagyok!

Bevallom, évekig halogattam ezt a filmet, majd úgy döntöttem tegnap este, hogy az idő elérkezett. Nem véletlenül halogattam, hiszen az már az előzetesből is lejött, hogy nem könnyű menet. Bizony, hogy nem! A történetet most nem ismertetném részletese... Teljes kritika

2018.01.03 indingo

Sajnálom, hogy a Cinema City nem vette meg, mert egy igényesen kidolgozott történet. A felépítése remek, maga a történet pedig kiszámíthatatlan és beteg is egyben.

2018.02.01 Berto49

A western nem tartozik a kedvenc műfajaim közé, de ezzel próbát tettem. Igazából nem is követi a zsáner szabályait, csak a külsőségeit (helyszín, martalóc külsejű szereplők, stb.) használja fel. A maratón hosszúságú négy fejezetre tagolt film mintha ... Több

2018.03.31 Bazzzsi

Remekül felépített film végig feszültség van benne, érzeni lehet egy mély múltbéli titkok, ami az egész sztorit körül lengi és megpecsételi a szereplők sorsát.

Westernhorror? Véleményem szerint kissé nehézkesen döcögött a film. Nézhető kategória, de valahogy nem fogott meg úgy igazán. Nem volt rossz, de elég volt egyszer megnézni ezt a filmet!Néha kicsit lassú, néha kicsit véres.

A film összbevétele 2 140 941 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 557 676 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 402 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Robert Pattinson röviddel a forgatás megkezdése előtt lépett vissza szereptől, mivel egy másik filmjének munkálatai miatt végül nem tudta vállalni a felkérést. Pattinson először Guy Pearce-t értesítette, aki rögtön jelezte a dolgot a rendezőnek, Martin Koolhovennek. A direktor ekkor kereste meg Kit Haringtont, aki éppen a nyaralását töltötte, de elvállalta a szerepet, még úgy is, hogy csak néhány napja volt arra, hogy felkészüljön a forgatásra. Szerző: hp

Carice van Houten és Guy Pearce a forgatáson ismerkedtek meg, és csakhamar egymásba szerettek. A film premierjén azért nem vette részt, mert öt nappal korábban szültett meg fiuk, Monte Pearce. Martin Koolhoven rendező viccesen a 'Brimbaby' becenevet adta az újszülöttnek. Szerző: hp

A Fekete Könyv után a Brimstone minden idők második legdrágább holland filmje. Szerző: hp

Martin Koolhoven elmondása szerint, miután Mia Wasikowska visszalépett a produkciótól, kapott egy hangüzenetet Warren Beattytől, aki figyelmébe akart ajánlani egy másik színésznőt. A rendező azonban ekkorra már kiszemelte Dakota Fanninget, és vissza sem hívta Beattyt.Szerző: hp

(2018. 02. 28.)
Emancipáció nehezített terepen
Martin Koolhoven egy nő emancipációjának vadnyugati miliőbe helyezett történetén keresztül feszegeti a szabad akarat témáját. Kérdésfelvetése – különösen korábbi, európai munkáihoz képest – nem tűpontos, de cserébe nézhető filmet eredményez, amely egy darabig még izgalmas is. VÍZKELETI DÁNIEL KRITIKÁJA. Több

(2017. 11. 03.)
Finomabb lelkű, vérben úszó jelenetekre érzékenyek is kerüljék el a mozit, és az igényes pszicho-búvárok sem fogják megtalálni a számításukat. Lényegében egy nagy kérdés maradt bennem a Megtorlással kapcsolatban. Mégis, ezt ki az Isten fogja értékelni?! Több

(2017. 10. 27.)
Elmondható, hogy a Megtorlás eleinte kecsegtet egy vadnyugati, realista módon elkészített bosszú eposz ígéretével, de sajnos a játékidő előrehaladtával világossá válik, hogy pusztán az öncélú erőszak alkalmazásával nem lehet a nézők érdeklődését fenntartani. Kár érte, mert többet kilehetett volna hozni ebből. Több

(2017. 11. 17.)
Egyszóval látszik az ambíció és a tehetség a filmen, ugyanakkor nem egyszer inkább a szent borzadálytól, mint inkább igazi érdeklődéstől hajtva követjük végig az eseményeket. Több

(2017. 11. 24.)
Csak külsőségeiben western film, thrillernek túlságosan dráma, drámának meg túl horrorisztikus. Sehogy se jó ez, pedig ígéretesnek tűnt. Több
Godless
2017