A sértés

Christine Choueiri
Camille Salameh
Rita Hayek
Adel Karam

Az első libanoni Oscar-jelölt film egy libanoni keresztény autószerelő és egy palesztin menekült látszólag jelentéktelen konfliktusának kibontásával jeleníti meg az egymás mellett élő népek, nemzetek és vallások felszín alatt húzódó fesztültségét, ami egy apróságból indít el visszafordíthatatlan… Több

Rendező: Ziad Doueiri
Forgatókönyvíró: Ziad Doueiri, Joelle Touma
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Belgium, Libanon, Ciprus
Premier (HU): 2018.11.15.

2023.11.09 Fikatours_blogger

Elég jól ismerem a térséget, és talán mondhatom, hogy a történelmét is, ezért talán jobban tetszett a film, mint sokaknak, de az öt csillagban ez nincs benne. A történet annyira jól megkomponált, hogy részlehajlás nélkül képet kaphatunk nemcsak az ar... Több

2019.07.25 Szilonka

Remek film. Feszült hangulatot tud teremteni már a legelején. Ami külön tetszett benne hogy érezni, hogy nem amerikai alkotás.

2019.07.22 indingo

Eléggé hihetetlen a története. Elsőre egy apróságból indul ki az egész ügy, de a háttérben sok minden húzódik. Egyszer érdemes megnézni.

2019.09.24 TomÁcs

Elég abszurd a története. Nem túl látványos film. Nekem nem nagyon nyerte el a tetszésem.

2018.11.12 trinagl

Amellett, hogy a film feszültséggel teli, egy igencsak komoly társadalmi jelenséget és talán problémát feszeget, ami egy kissé lassan, de annál erőteljesebben van kifejtve. Nekem nagyon tetszett ez a film, és másnak is csak ajánlani tudom, hogy legalább egyszer néz meg. Nagyon elgondolkodtató.

A film összbevétele 1 001 305 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 450 728 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 409 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film cselekményét az 1975-ös libanoni polgárháború inspirálta. Szerző: hp

Ez az első libanoni film, melyet Oscar-díjra jelöltek. Szerző: hp

Ezt a filmet nevezte a 90. Oscar-gálára Libanon, a bizottság pedig be is választotta a legjobb idegen nyelvű filmek kategóriájába. Szerző: hp

Kamel El Basha a Velencei Filmfesztiválon elnyerte a legjobb férfi színésznek járó díjat. Szerző: hp

(2019. 02. 15.)
…és igazságot mindenkinek
Ziad Doueiri filmje egy jelentéktelennek tűnő hétköznapi viszályból kerekít lebilincselő tárgyalótermi drámát. ZALÁN MÁRK KRITIKÁJA. Több

(2018. 11. 14.)
A sértés a világ bármelyik pontján érthető és átélhető film, ami nagyon bölcsen és érzékenyen mesél nekünk a mindenkinek birtokában lévő igazságról és a háborúról, ami a fejekben tovább dúl, még évtizedekkel azután is, hogy elhallgattak a fegyverek. Több

Értékelés: 8.5/10
(2018. 11. 16.)
Tony becsületes, libanoni keresztény autószerelő. Yasser becsületes, palesztin menekült építésvezető. A történet elején egy pitiáner dolgon összeszólalkoznak, és innentől nincs megállás… Több

(2018. 12. 04.)
A külföldi filmek Oscarjára joggal jelölt film további erőssége az a felismerés, hogy haraggal nézni a múlt kútjába igencsak kockázatos vállalkozás. Itt is, ott is rémes csontvázak eshetnek ki a szekrényből. Több