Kontroll nélkül

Kontroll nélkül

Systemsprenger
elekm90

Megindítő történet egy kilencéves kislányról, aki ellenséges magatartással reagál a szülői szeretet hiányára. Mindenhol kívülállónak érzi magát, nem tud beilleszkedeni, engedetlen, egyszóval problémás gyerek, aki komoly feladat elé állítja a családsegítő szociális szerveket, melyek sajnos nem… Több

Forgatókönyvíró: Nora Fingscheidt
Ország: Németország
Premier (HU): 2019.11.07. | Telekom TVGO (2021.01.01.)
Forgalmazó: MoziNet

2021.12.12 inzon

Ha egy fiú lett volna az idegbajos, akkor is így sajnáltatatták volna? Kretének!

2020.04.12 elekm90

Egy érdekes film egy szomorú sorsú gyerekről, aki még saját anyjának sem kell. A főszereplő kislány elképesztőt alakított, ennek ellenére nekem elvett az élvezeti értékből, hogy nem tudtam azonosulni vele. Így is mindenképp ajánlott megtekintésre. 8/10

2019.09.05 Toncsi

Titkon mindenki sejti, hogy óriási problémák vannak a családsegítő rendszerrel, hogy az intézetben nevelkedő gyerekek élete nem fenékig tejfel, de hajlamosak vagyunk szemet hunyni olyan dolgok felett, melyek nem érintenek minket. Nora Fingscheidt ped... Több

2019.11.08 batteryfree

Metszően hitelesnek éreztem ezt a filmet, ebből kifolyólag pedig egy rendkívül sötét élményként éltem meg. De nagy szükség volt már egy ilyen alkotásra, nem egy könnyű darab, de szerintem érdemes megdolgozni vele.

2019.07.24 nobody.zero

Gyenge lelkűek kerüljék! Brutálisan depresszív, idegtépő, felkavaró. A mindössze 11 éves Helena Zengel óriási tehetség, nem is értem, hogy tudta ennyire hitelesen eljátszani a kislány szerepét. AZ biztos, hogy aki rászánja magát, hogy megnézze a filmet, jó ideig nem tudja majd kiverni a fejéből.

A film 4 082 125 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 925 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Kontroll nélkül forgatása Hamburgban és Berlinben zajlott 2017. november 7. és 2018. március 27. között. Szerző: hp

Nora Fingscheidt 150 amatőr- és gyerekszínészt hallgatott meg, de már a casting elejétől fogva Helena Zengel volt a favoritja. Szerző: hp

A film forgatókönyvének megírását több mint öt évnyi kutatómunka előzte meg Nora Fingscheidt részéről. Szerző: hp

Nora Fingscheidt rendezőnő elmondta, hogy a film ötlete az állami gondozottak helyzetéről a Das Haus beim Gleisen (2014) című dokumentumfilmje forgatásakor merült fel benne. Szerző: hp

(2019. 11. 06.)
Érzelmi bulldózer ez a film egy gyerekről, aki, bár problémás, megérdemli a szeretetet, csakhogy senki sincs, aki ezt hosszú távon megadná neki. Több

Értékelés: 8.8/10
(2019. 10. 22.)
Végig objektív kíván maradni, miközben az emberben mégis egyszerre lesz úrrá az empátia, a döbbenet és a kétségbeesés, hogy az, amit látunk, az valahol a valóságot is elénk tárja. Több

(2019. 11. 11.)
Traumák béklyóiba zárva
A Kontroll nélkül az utóbbi évek egyik legfontosabb alkotása, mely egyszerre bizonyítja, mozgóképpel még mindig lehet történelmet írni, másrészről pedig gyönyörűen prezentálja, micsoda lehengerlő mozival képes a német filmvilág jelentkezni. Több