8 mérföld

8 mérföld

8 Mile
HE7EDIK

Jimmy egy présüzem alkalmazottja Detroit lepusztul városnegyedében. Nemrég ért véget egy kapcsolata, így most arra kényszerül, hogy visszaköltözzön édesanyjához és húgához egy lakókocsiba. Csak akkor tud megfeledkezni nyomorult helyzetéről, amikor egy helyi klub freestyle rap-versenyein… Több

Rendező: Curtis Hanson
Író: Scott Silver
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2003.02.20. | Netflix (2021.05.16.) | SkyShowtime (2023.02.14.) | HBO Max (2023.11.11.)

2024.04.25 Krisz

Bírom Eminemet. Így már alapból jól indul nálam ez a kvázi eredettörténete. Nagyon sok jó dal van a filmben. Jól is van megrendezve. Eminem nem egy színészóriás, de azért a kötelezőt lehozza.

Jó is meg nem is.Eminem jól hozza a karaktert,de a sztori annyira unalmas,élettelen,hogy totál lerontja a filmet.Nekem olyan egyszer nézős.A zenék okésak,van benne egy-két jobb jelenet,de nem áll össze az egész.

2019.12.27 HE7EDIK

Lose Yourself

Ez a film attól jó, hogy bemutat egy másféle Amerikát. Nem, nem azt amit a hollywoodi filmek többségében láthatunk, hanem azt amit Michael Moore filmekben. A lepusztult negyedek, a kilátástalanság, szegénység, nyomor, nélkülözés. Nem véletlen hogy ezeken a helyeken többnyire feketék laknak, hisz bármennyire megy a no racism képmutatás, a világban, így az USA-ban is a mai napig óriási méreteket ölt a rasszizmus, tulajdonképpen a mindennapjaink része. Maga Eminem is mélyről jött, hogy a film mennyire mutatja be életét nem tudom, de gyanítom sokat merített fiatalkori életéből. A rapcsaták nagyon hatásosak, jól bemutatja mennyi érzelem és energia rejtőzik a műfajban, a szegénységből való kitörés pedig szívszorító pillanatokat generál. Eminem sosem lesz Jack Nicholson, de az biztos hogy fehérként az egyik, ha nem a legjobb rapper lett egy feketék uralta műfajban, a Lose Yourself-el pedig megalkotta minden idők legjobb rap dalát. Nem szeretem a műfajt és Eminem zenéjét sem, de ezen művét akárhányszor meg tudom hallgatni és gyanítom ezzel mindenki így van, még az is aki ugyanúgy nem kedveli a rap zenét. Nem véletlen hogy a film végén, főként a stáblista alatt megy a zene, hisz ez tulajdonképpen Eminem személyes hitvallása és főműve is.

2017.07.24 Deku

Eminem nagyon nem a film szakmába való aztán maga a történet is untatott ez közel sem jó. Ennél a filmnél az volt a nagy gond, hogy a sztori irtózatosan gyengére sikerült.

2018.11.02 Norbert93

Nem tudom azt mondani rá, hogy rossz film, mert nem az, de nem is tetszett túlságosan. A zenék azonban jók, Eminem meglepően jó színész, mégis így is, hogy gyakorlatilag saját magát alakítja.

Eredetileg a Mélyütés filmhez hasonlóra tervezték a produkciót, mert Eminemnek is hasonló pofonokat kellet elszenvednie az élettől, mint az ökölvívónak a filmben. Végül ezt elvetették, és megszületett a 8 mérföld, és egy különálló filmként Jake Gyllenhaall főszereplésével a Mélyütés is. Szerző: AngelCass

Jimmy anyja a filmben elmondja, hogy azért kapta a "Rabbit" becenevet kiskorában, mert nagy nyuszi fogai voltak. A valóságban Eminemet ugyanebből az okból kifolyólag Mickey-nek hívták.Szerző: AngelCass

Mekhi Phifer majdnem visszamondta a szerepét, mert repülővel kellet Detroitba utaznia, és akkoriban történt a szeptember 11. terrortámadás, ahol repülőket térítettek el.Szerző: AngelCass

A forgatás alatt, mikor helyszínen volt több mint 300 statiszta, a rendező Curtis Hanson egy rögtönzött rapcsatát rendezett köztük, és a 4 legjobb közös jelenetet is kapott Eminemmel.Szerző: AngelCass