Egy és fél nap

Egy és fél nap

A Day and a Half

Egy fegyveres férfi, aki kétségbeesetten próbál újra találkozni a lányával, beront az egészségügyi központba, ahol elhidegült felesége dolgozik, és elrabolja őt.

(Hupka Adrián)

Rendező: Fares Fares
Forgatókönyvíró: Fares Fares, Peter Smirnakos
Ország: Svédország
Premier: 2023 | Netflix (2023.09.01.)

2023.09.24 Fikatours_blogger

Nem volt ez rossz

...de jó sem.

2023.09.19 Emmersson

Semmitmondó, unalmas

Végtelenül sablonos, idegesítő film. Irreális viselkedések, ócska színészi alakítások. 40 percig bírtam, de addig semmi sem történt. Egypár baromság: a zsaruk nem képesek egy civil autót szerezni. Ha csak az időt húznák, azt nagyon bénán teszik. Az autót szinte üres tankkal adják át. A rendőr sokat beszél feleslegesen. A feleség leugatja a rendőrt... WTF?! A férjnek nem gond, hogy kiadja a zsaru, merre fognak menni, de a függönyözött kocsin kiakad! Semmi újat nem mutat a történet – legalábbis a film első felében. Nagyon untam, de főleg bosszantott. Nem ajánlom! Up.: Végül befejeztem. A véleményem nem változott. A teljesen felesleges felüljárós jelenet – rendőrkonvojt dobálnak meg fiatalok?! Baromság! – csak ráerősített arra, hogy ez egy hulladék és mindenki csak a Q ügyosztály Assadja miatt kattint rá. Ne nézd meg!

2023.09.04 Lóri Ádámcsik

Unalmas, és vontatott. Semmi új és izgalmas nem volt benne sajnos.

2023.09.01 szemtelen

Érzelmes túszdráma

Egy érzelmileg lebilincselő történet, egy lassú tempójú thriller, sok meggyőződéssel és látványos alakításokkal. A lányával való találkozás érdekében Artan túszul ejti volt feleségét, Louise-t, és izgalmas és érzelmekkel teli utazásra indul vele és Lukas rendőrtiszttel. Az út végigvezet minket Svédország vidékein, a forró nyárban, miközben rendőrök állnak a nyomukban. Az „Egy és fél nap” elsősorban a színészek teljesítménye miatt volt meggyőző, Artan nyers intenzitása, felesége erőteljes érzelmessége mélységet ad a történetnek, majd felbukkannak olyan események, mint a szívfájdalom, a megváltás és a második esély – ami elgondolkodtató, és a film után is a nézőkkel marad. Gondos rendezői munka eredménye, hogy a kezdeti stressz, a feszültség és az érzelmek jelenléte a film során végig megmaradt, és egyenletes ütemben haladt az eseményekkel. A produkció olyan drámai eseménysorral rendelkezik, hogy helyhez köti a nézőt, vagyis ez egy remek filmprojekt a Netflixtől, szívesen látnék hasonló, egyszeri megtekintésre alkalmas, de minőségi előadásokat a jövőben.

2023.09.01 coyote

Magával ragadt a történet, végig kíváncsi voltam, mi lesz belőle. Megéri megnézni, egyáltalán nem rossz és megvan benne minden, ami egy jó thrillerhez kell.

Üdvözöl az Éden!
Fubar