A háborúnak vége

A háborúnak vége

La guerre est finie

A spanyol polgárháború már 30 éve befejeződött. Amíg Spanyolországban a földalatti mozgalomban részt vevő aktivisták küzdenek a Franco-rezsim ellen, Diégo, a madridi kör és az emigrációban lévő vezetés közötti párizsi közvetítő, szorult helyzetbe kerül. Vissza akar vonulni a harctól, mert már értelmetlennek látja, de a parancsnok követeli, hogy menjen vissza Madridba. Amikor útnak indul Spanyolországba, szerelme is követi, hogy figyelmeztesse, a rendőrség tisztában van kilétével.

Rendező: Alain Resnais
Forgatókönyvíró: Jorge Semprún
Ország: Svédország, Franciaország
Premier (HU): 1976.11.18.
Yves Montand

2020.06.20 Filmbarbár

Jorge Semprún, Alain Resnais és Yves Montand - Baloldali látlelet az emigráns spanyol kommunistákról

Alain Resnais filmje a nézőt a jóléti Franciaországban élő emigráns spanyol kommunisták közé viszi el, akiknek egyetlen céljuk a Franco-diktatúra megdöntése. Ez az alapötlet még rendben is volna (igaz, számomra azért megkérdőjelezhető, hogy a kommuni... Teljes kritika

2015.08.21 Moria99

Szerintem nagyon jól sikerült ez a film, mert összetett, és a témája is olyan dolgokat dolgoz fel, amiket fel sem tudunk fogni. Biztos megnézem még egyszer, pedig nem sűrűn szoktam ugyanazt a filmet többször megnézni.