A hazafi

A hazafi

The Patriot

Mel Gibson
Mel Gibson

Benjamin Martin (Mel Gibson), a hétgyermekes családapa igyekszik békében élni, pedig régebben ő is kivette a részét a háborúskodásból. De a történelem ismétli önmagát, és az amerikai függetlenségi háborúban legnagyobb fia, Gabriel (Heath Ledger) az első között önként jelentkezik. Egy brit… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2000.07.27. | HBO Max (2024.02.23.)

2024.02.29 Ultron

Az amerikia függetlenségi háború testközelből

Mel Gibson kitett magáért ebben a filmben, mely magával ragadja az embert. Biztosan vannak történethűségi gondok, de egyszerűen nem törődünk vele, mert csak a sztorira és a hősökre koncentrálunk mindvégig. Kitűnő a rendezés és a főszereplők játéka is. Nekem külön tetszettek a csatajelenetek és véres közelharcok, melyek átélhetővé teszik az 1780-as évek kezdetén dúló küzdelmeket.

Heath Ledger és Mel gibson miatt értékeltem inkább felfelé ezt a mozit!Jól meg vannak komponálva a harci jelenetek. Érzelmes,szívbemarkoló,és megható történet.

2020.02.22 drg0602

Roland Emmerich rendezése alatt készült film nagyon jó sikerült. Mel Gibson szereplése nagyon meggyőző, profi alakítás. Nagyon jó háborús dráma, jó szereplőkkel! Talán azért nem adnék rá 5 csillagot mert egy kicsit nekem hosszúnak tűnik. Azért jó film, érdemes megnézni!

2018.03.21 hackerjulcsi

Rettentően megrendítő film, az biztos. A történelmi vonatozása, a gyerek halála és a puskagolyó, amit önt végül az apa... szerintem igazán szívhez szóló és szívbemarkoló. Remek film.

2024.02.28 Lone Wolf

Vitatott történeti hűség izgalmas kivitelben

Annak idején nagy vitákat gerjesztett A hazafi, mert a brit és amerikai történészek más megközelítéseket ismertek el. A britek szerint épp az amerikai milícia egyik vezetője, Benjamin Martin volt az, aki kegyetlenkedett az angolokkal, míg az amerikaiak ennek ellenkezőjét állítják be a filmmel. A hazafiban egy angol parancsnok gyújt templomot az amerikai falu lakosaira, és ő az, aki terrorizálja a helyi népességet. Akárhogyan is volt, a film látványos és izgalmas kivitelben tárja elénk a függetlenségi háború eseményeit, melyben Mel Gibson pozitív főhősként vívja ki a győzelmet a vöröskabátosok (angol katonák) felett. Láthatunk remek csatajeleneteket, párharcokat és egy magával ragadó sztorit szerelemmel és érzelmes jelenetekkel. A végeredmény egy élvezetes történelmi kalandfilm, melyet én legalább háromszor is megnéztem. Értékelésem erős 4 csillag még akkor is, ha valószínűleg igaza van a briteknek a történelmi hűséget illetően. Százalékban mégis 80 százalékot adok rá, kiemelve, hogy minden korosztály számára izgalmas filmélmény.

A filmben szereplő ház a Forrest Gump-ban is benne volt.Szerző: HE7EDIK

Ledger kaszkadőr nélkül dolgozott.Szerző: HE7EDIK