A köd

The Fog

A filmet Debra Hill (1950–2005) emlékének ajánlották, amk az 1980-as film forgatókönyvírója és producere volt. Debra Hill közvetlen a forgatás megkezdése előtt hunyt el, 2005. március 7-én.Szerző: Kóborló

A film forgatását 2005. március 14-én kezdték meg és 2005. május 30-án fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmnek több változata is ismert, ezek közül a legrövidebb a magyarországi dvd-s kiadás, ami 99 perces volt, de fellelhető még egy 100 és egy 104 perces változata is.Szerző: Kóborló

A filmbéli Nick Castle szerepére olyan színészek neve is felmerült, mint David Boreanaz, Jesse Metcalfe, Matthew Davis, Adam Garcia, Michael Cassidy, de még Henry Cavill neve is szóba jött.Szerző: Kóborló

Felmerült, hogy a filmbéli Stevie Wayne szerepét a The Black Eyed Peas énekese, Fergie fogja alakítani, de különböző konfliktusok miatt ez végül nem valósult meg.Szerző: Kóborló

A filmbéli Elizabeth szerepe iránt Julia Stiles színésznő élénken érdeklődött, de a forgatókönyvíró, Cooper Layne mindenképp azt szerette volna, ha az adott karaktert egy fiatalabb színésznő játssza el, és így került végül a szerep Maggie Grace-hez.Szerző: Kóborló

A filmbéli Stevie Wayne karakterét alakító Selma Blair színésznő minden mutatványát saját maga adta elő, kaszkadőr segítsége nélkül.Szerző: Kóborló