A pék

A pék

The Baker

Milo, a profi bérgyilkos kiábrándul a munkájából, normális életet szeretne élni. Megbízói mindezt nem nézik jó szemmel, el akarják tenni láb alól. Milo a mentora, a nyugdíjas életet nehezen viselő Lou vidéki házában rejtőzik el, péknek adva ki magát. Tortasütés közben döbben rá, hogy mindig is erre a nyugalomra vágyott, ráadásul szerelemes is lesz. A titkára azonban fény derül, aminek következtében nemcsak az ellenségei akadnak a nyomára, hanem a helybeliek is megkérik néhány "apró szívességre". Milónak pedig véglegesen választania kell régi és új élete között.

Rendező: Gareth Lewis
Forgatókönyvíró: Gareth Lewis
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.10.16.
Steve Speirs
Kate Ashfield

2022.07.29 Reitman

Még egy kedvenc! Ha valaki élt Walesben, akkor biztos ráismer sok ottani hírességre. Sőt, ez akció ófilm kategoriában van arrafelé!

2016.04.29 Cordelia Bennett

Zseniális fekete komédia, a brit vidéki élet furcsaságaival/perverzióival. A műfaj szeretőinek abszolút ajánlom!

2021.03.21 freeman

Király film.

2015.02.10 musseln9

Tipikusan angol. A szereplők, a humora. De szerettem, mert egy könnyed kis kikapcsolódás volt. Szóval csak az nézze meg, aki bírja az angol humort és a tipikusan angol szereplőket. Damian Lewis pedig az egyik kedvencem, szóval kifejezetten öröm volt nézni ebben a vígjátékban. :)

Patriot
2015