Vérmesék

Vérmesék

The Family

A Manzoni család gondtalanul élte a maffiózók mindennapjait egészen addig, amíg a családfő úgy nem döntött, hogy tanúskodni fog egy maffiafőnökök elleni perben. Árulásáért a férfi és családja fejére húszmillió dolláros vérdíjat tűznek ki. A tanúvédelmi program keretében mindannyiukat… Több

Rendező: Luc Besson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 2013.09.26.

2022.06.22 Master

Luc Besson fekete vígjátéka

Luc Besson, akit a top rendezők egyikének tartok, ezúttal (2013-ban) egy fekete vígjátékot készített, mely Robert De Niro, Michelle Pfeiffer és Tommy Lee Jones főszereplésével szórakoztató sztorit mutat be rengeteg helyzet-komikummal. Kapunk izgalmakat is, főleg a film utolsó harmadában, amikor egy komplett maffia-leszámolást nézhetünk végig. A helyszín Franciaország, egy normandiai kisváros, ahol tanúvédelmi program keretében egy maffiacsaládot rejtenek el. Apa, anya, kamaszlány és kamaszfiú, akik mindannyian kivívják a maguk elismerését, igaz erőszakkal. Én jól elvoltam ezzel a filmmel, nálam 70%-os.

2016.08.07 mamiéstöti2

Ötletes film egyedi megoldásokkal, szokatlanul pazar szereposztással. Kicsit vontatott, de nem panaszkodhatok.

2022.04.30 dailyfilmsan

Maffia film kicsit másként. Nem komoly, tele van fekete humorral. Bírtam, bár nem egy túl mozgalmas film, de azért meg van a maga hangulata és stílusa. Egész jó.

2017.05.20 Szilonka

Sztárparádé rém gyenge sztorival. Az aslapsztori felvázolásán kivűl alig történt benne valami, olyan felületes volt. Egyszer megnéztem, de többször nem vágyom rá.

2017.04.17 indingo

Sajnos a legtöbb poént - maradva a filmnél - lelőtték már az előzetesben. Sokkal többet vártam ettől a filmtől. Izgalmas végképp nem és még nevetni se tudtam rajta.

Az első film, amiben Robert De Niro és Tommy Lee Jones együtt szerepel.Szerző: VFTS

Robert De Niro és Michelle Pfeiffer már két filmben is játszottak együtt korábban, de nem volt egy közös jelenetük sem. Mikor Pfeiffer megkapta a forgatókönyvet, azt mondta, ha ezúttal sem lesz közös jelenete De Niróval, el se olvassa.Szerző: kázsé

Az eredeti könyvnek volt egy folytatása 2008-ban.Szerző: kázsé

Az első Luc Besson film, amit anamorfikus lencsével vettek fel a Léon a profi óta.Szerző: kázsé