Jean Seberg minden rezdülése

Jean Seberg minden rezdülése

Seberg

A Jean-Luc Godard "Kifulladásig" című filmjének főszerepéből ismert Jean Seberg, amerikai színésznő nyílt házassában él Romain Garyvel, akivel Párizsban élik mindennapjaikat, együtt nevelik közös gyermeküket. Jean Hollywoodba készül, hogy amerikai karrierjét egyengethesse. Miután elbúcsúzik… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Yvan Attal
Jack O'Connell
Anthony Mackie

2021.11.27 DisziG

Kétségtelen, hogy Kristen Stewart egyik legjobb alakítását hozza a filmben. Bár nem friss megjelenés, én nagyon örültem, hogy végre a magyar filmpiacra is eljutott. Mindenképpen érdemes megnézni!

2021.11.26 Inderpall

A legnagyobb problémám, hogy a film nem mentes a mindenfajta művészi szenvelgéstől. Összességében jó történet, de valahogy ettől függetlenül érzem, hogy erre nem mindenki tud majd ráhangolódni, és az nem is az illető hibája lesz.

A film összbevétele 614 284 dollár volt (imdb.com).

Zazie Beetz és Anthony Mackie is szerepelt korábban szuperhősfilmben.Szerző: csd

Rachel Morrison várandósságának nyolcadik hónapjában volt a film munkálatainak idején.Szerző: csd

A film egyik jelenetében felbukkan egy Amerika Kapitány képregény.Szerző: csd

A film a 2019-es Velencei Filmfesztiválon debütált.Szerző: csd

(2021. 12. 30.)
A Jean Seberg minden rezdülése ahelyett, hogy izgalmasan, sok nézőpontot felvillantva mesélne el egy valóban érdekes és ellentmondásos történetet, didaktikus és klisés politikai tanmesévé válik. Olyanná, amiben maga Seberg minden bizonnyal nem vállalt volna szerepet. Több

(2021. 12. 02.)
Benedict Andrews filmje ezt a megfigyelési és zaklatási korszakot szedi szét alaposan, de hogy ne kelljen nagyon gyűlölni a hatóságot, egy lelkiismeretes ügynök (Jack O’Connell) szempontját is beveti. Ez minimum érdekes alkotói döntés a fikcionalizálás terén, de azt nem veheti el senki a címszereplő Kristen Stewarttól, hogy alakítása több mint átüt... Több