Alice csodaországban

Alice in Wonderland

2016.07.30 Kardos

Nagyon szeretem ezt a furcsa kis különleges képi világú és történetű mesét. A könyv alapja volt az első kedvenc könyvem, amit rengetegszer újraolvastam. Felnőtt fejjel is azt tudom mondani hogy nagyon jó mese. Tanulságos és kellő képpen humoros.

2016.02.28 Kicc

Ha valamire csillagot lehet adni, az a grafika. A történetnek semmi értelme, a karakterek és cselekedeteik logikátlanok, az egész egy fura katyvasz, mintha valaki bedrogozott állapotban leült volna írni egy mesét. Benne van a Top 3 Legrosszabb Disney Mesefilm listában. Nem kizárt, hogy első.

2015.05.03 Mozi22

Bizonyos idő után nehét követni a cselekményt és a gondolat mentett, de ép ez a lényeg benne. Egy kellemes zürzavaros katyvaszt kapsz, amitől mégse fájdul meg a fejed, hanem élvezed. A színek a hangok és látvány mesteri káosza és mégis öszzhangja teszi csodássá ezt a filmet.

2015.06.06 RókaÚr

Nagyon furcsa Disney mese ez, nem olyan, mint a legtöbb korabeli egész estét rajzfilm, mint például a Hófehérke. Persze az eredeti könyv sem éppen tartozik a tradicionális gyerekkönyvek kategóriájába, inkább felnőtteknek jól szerintem, mert nagyon so... Több

2015.04.09 mártilány

Azért szeretem nagyon ezt az Alice feldolgozást, mert bár Disney, egyáltalán nem akarta lehúzni a nyálas tündérmesék szintjére, nem csempészett bele semmiféle unalmas "tanulságot", hanem meghagyta Lewis Carroll eredeti ötleteit és abszurd hangulatát. Szerintem nagyon tetszett volna az írónak is, ha láthatta volna.