Egyesült állatok (Amerikai állatok)

Egyesült állatok (Amerikai állatok)

American Animals
Udo Kier
Barry Keoghan

Négy fiatal férfi - mintha csak azt képzelnék, hogy egy hollyoodi film főszereplői lennének - végheszviszi az Egyesült Államok történelmének legvakmerőbb rablását.

(ps)

Rendező: Bart Layton
Forgatókönyvíró: Bart Layton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2018.01.19.

2021.05.16 uniterra

Se nem thriller, se nem krimi, mert kriminek vicc lenne. A rablás megoldás, ha ilyen volt az életben, nem igazan érte meg filmre vinni. Túl hosszú előkészület, s utána pityputty, tíz perc megvalósítás, ami balul sül el. Inkább kárba veszett idő volt az egész.

2019.01.03 Berto49

Könyvrablás dilettáns módra

Nem egy szokványos heist film, legalább is ami a rablás tárgyát illeti. Nem pénz, gyémántok, festmények, hanem könyvritkaságok ellopása volt a cél. Valóságos történetet dolgozott fel a film, 2004-ben két hallgató, akihez időközben még két társuk csatlakozott, név szerint Spencer, Warren, Eric és Chas olyan unikális példányokat próbált megszerezni a Kentucky Egyetem Könyvtárából, mint például John James Audubon: „Amerikai madarak”, vagy Charles Darwin: „A fajok eredete” eredeti kiadásait. Az eddig csak dokumentumfilmeket rendező Bart Layton első játékfilmje nehezen indult be, de aztán megismerve a szereplőket felgyorsult a cselekmény. A visszaemlékezésekből és a megtörtént események rekonstruálásából álló szórakoztató film után elégedetten állhat fel a néző a képernyő elől.

2019.11.01 stomachh

Nem nyugozott le. Pedig szeretem a heist moviekat.

2019.01.08 Hajrakte

Remek szereplőgárda ellenére sem dobtam hátast a filmtől, nem nézhetetlen de számomra nem sok újat tudott nyújtani, valószínű nem sok mindenre fogok emlékezni akár egy hónap múlva is a filmből.

2018.08.27 gproject

Rettentően gyenge. Az id csatornára való, de még ott is vannak ennél izgalmasabb történetek. Csalódás.