Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A klán

(El Clan)
A klán

Tartalom

Az igaz történeten alapuló filmdráma a Puccio dinasztia életét mutatja be. A család nevéhez számos emberrablási eset és gyilkosság köthető, a múlt század nyolcvanas éveiben. (erare)

2016. 10. 29. 09:09

Nem túl emlékezetes film, de nem bántam meg, hogy megnéztem. Az átlagos maffia-krimik közül kiemeli a remek rendezés, az ügyes jelenetek, a színészi játék, az apa és egy diszfunkcionális család működésének ábrázolása. Elvonatkoztatva is vérfagyasztóan hiteles módon mutatja be, hogyan lehet szülőként visszaélni a családi szerepek és funkciók felfogásával. Érdekes volt úgy nézni, hogy otthon éppen a Breaking Bad sorozat vége felé tartunk.

2016. 07. 23. 20:03

Szerettem ezt a filmet, a színészi alakítás teljesen rendben van, különösen Guillermo Francella. Említésre méltó még az a nyolcvanas éveket idéző légkör, amit képesek voltak megteremteni a filmben. Dráma és humor tekintetében is kiváló.

2016. 07. 22. 17:18

Szórakoztató krimi Argentínából. A cselekmény érdekes, de a karaktereket esetenként kidolgozatlannak éreztem. Mintha csak azért szerepelnének a filmben, hogy előresegítsék a cselekmény kibontakozását. Szerettem volna többet megtudni az érdekesnek beállított, de homályban hagyott mellékszereplőkről is. Egyébként dicséretes, hogy a korszaknak (1981-85 között játszódik a film) megfelelő életérzés sugárzik a filmből.

Antonia Bengoechea
Juan Pedro Lanzani

Guillermo Francella ezen kívül mindössze egy filmben szerepelt bajusz nélkül, ami egyébként a színész védjegyének számít. Korábban a Szemekbe zárt titkok című filmben láthattuk bajusz nélkül. Talán nem véletlen, hogy az sem komédia.

(Pajor Sándor)

Guillermo Francella nagyon ismert a hazájában, de szinte kizárólag komédiákban játszik, most végre megmutathatta tehetségét egy sötétebb karakter eljátszásával is.

(Pajor Sándor)

Ez az argentin film produkálta minden idők legtöbb bevételét a hazai piacon.

Movieaddicts.hu - A klán kritika
Aki szereti az igaz történeten alapuló filmeket, és nem zavarja a felirat, annak melegen ajánlom. Lassú, de nem unalmas, igen mélyreható alkotás, ami az utolsó percig tartogat izgalmakat. 7/10
VOX.hu - A klán
Minden idők legsikeresebb argentin filmje minden idők egyik leghíresebb argentin bűnözőcsaládjáról. 65/100
Art7.hu - Apám árnyékából
A Videla-féle katonai diktatúrát váltó demokratikus berendezkedési kísérlet idejéről forgatott dokumentarista film gyönyörűen fényképezett, feszes ívű, szerkezet és időkezelés szempontjából mesterien felépített alkotás. Legalább olyan hipnotikus erejű, mint főhőse: megfelel a magas elvárásoknak, amit nem hiába támasztottunk egy olyan film kapcsán, amit Trapero és Almadóvar (a film producere) neve fémjelez.