Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A klán

(El Clan)
A klán

Tartalom

Az igaz történeten alapuló filmdráma a Puccio dinasztia életét mutatja be. A család nevéhez számos emberrablási eset és gyilkosság köthető, a múlt század nyolcvanas éveiben. (erare)

2017. 06. 09. 17:53

A film elejétől fogva kicsit unalmas volt és ebből az unalomból nem is tudod kijönni. Az alap történetből sokkal többet ki lehetett volna hozni. Az sokkoló hogy igaz történet.

2017. 06. 12. 09:48

Nagyon érdekes a történet és hát nagyon szörnyű is belegondolni ebbe,hogy igaz történet, viszont a film ezt szinte egyáltalán nem tudja elmélyíteni. Egy felületes, sosem megnyugvó gyakorlatilag kapkodó felszínes filmről van szó... sajnálatos, mert nagyon izgalmas lehetett volna az alapanyagot tekintve.

2016. 10. 29. 09:09

Nem túl emlékezetes film, de nem bántam meg, hogy megnéztem. Az átlagos maffia-krimik közül kiemeli a remek rendezés, az ügyes jelenetek, a színészi játék, az apa és egy diszfunkcionális család működésének ábrázolása. Elvonatkoztatva is vérfagyasztóan hiteles módon mutatja be, hogyan lehet szülőként visszaélni a családi szerepek és funkciók felfogásával. Érdekes volt úgy nézni, hogy otthon éppen a Breaking Bad sorozat vége felé tartunk.

Antonia Bengoechea
Juan Pedro Lanzani

Guillermo Francella ezen kívül mindössze egy filmben szerepelt bajusz nélkül, ami egyébként a színész védjegyének számít. Korábban a Szemekbe zárt titkok című filmben láthattuk bajusz nélkül. Talán nem véletlen, hogy az sem komédia.

(Pajor Sándor)

Guillermo Francella nagyon ismert a hazájában, de szinte kizárólag komédiákban játszik, most végre megmutathatta tehetségét egy sötétebb karakter eljátszásával is.

(Pajor Sándor)

Ez az argentin film produkálta minden idők legtöbb bevételét a hazai piacon.

Movieaddicts.hu - A klán kritika
Aki szereti az igaz történeten alapuló filmeket, és nem zavarja a felirat, annak melegen ajánlom. Lassú, de nem unalmas, igen mélyreható alkotás, ami az utolsó percig tartogat izgalmakat. 7/10
VOX.hu - A klán
Minden idők legsikeresebb argentin filmje minden idők egyik leghíresebb argentin bűnözőcsaládjáról. 65/100
Art7.hu - Apám árnyékából
A Videla-féle katonai diktatúrát váltó demokratikus berendezkedési kísérlet idejéről forgatott dokumentarista film gyönyörűen fényképezett, feszes ívű, szerkezet és időkezelés szempontjából mesterien felépített alkotás. Legalább olyan hipnotikus erejű, mint főhőse: megfelel a magas elvárásoknak, amit nem hiába támasztottunk egy olyan film kapcsán, amit Trapero és Almadóvar (a film producere) neve fémjelez.