Csodapark

Csodapark

Wonder Park
jojojo3

June egy vidám és élénk fantáziájú kislány, aki egy nap egy rejtett, de varázslatos vidámparkra bukkan. A hely tele van fantasztikus játékokkal, beszélő állatokkal és megannyi kalanddal - ám akkora fejetlenség is uralkodik, amit nagyon nehéz átlátni.
June egyszer csak rájön, hogy a park a saját… Több

Rendező: Dylan Brown
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Spanyolország
Premier (HU): 2019.04.18.
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2022.06.03 JRD

Szórakoztató, de nem gyerekeknek!

Egy érdekes történet a nagyobb kamaszoknak és a felnőtteknek. A látvány, az akciójelenetek nem teszik alkalmassá kisgyermeknek való levetítésre. A néhol szinte brutális akciójelenetek miatt inkább hat félelmetesnek, mint szórakoztatónak és sajnos a lényegi mondanivaló emiatt el is veszik. A karakterek viszont szerethetők. Talán a mondanivaló hangsúlyozására jobban kellett volna figyelni, mint a látvány megkreálására. Ettől függetlenül érdemes megnézni, hiszen szórakoztató és látványos. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2020.02.06 atman.kolibro

Csodás

Meglepően tapasztalom, hogy itt és az IMDB-n is nagyon alul van értékelve ez a mese. Ennek ellenére megnéztem (hálajazégnek). Véleményem szerint megint az van, hogy a közvéleményre nem kell minden esetben adni. (nézzük csak meg a zenei toplistákat, ott se a minőség a divat, bár természetesen ízlések és pofonok, másnak meg az nem tetszik, ami nekem igen) Számomra ez egy remek mese, rég láttam ennyire kellemes animációt. Pompás humora van, továbbá a mondanivalója is gyönyörű. Én csak ajánlani tudom, na meg a Feleségem is. :)

2019.04.17 NEO

Szinte azonnal teljesen a szívemhez nőtt ez a mese, elképesztő, hogy mennyi mondanivalót bele tudtak zsúfolni a készítők. Engem nagyon megnyert magának, így szinte nyomban a kedvencemmé vált. Az biztos legalábbis, hogy még jó néhányszor meg fogom nézni.

2019.05.12 Ms. Akárki

Lendületes, aranyos mese, mely inkább a kisebb korosztályt célozza meg. Vicces, fordulatos, lendületes mese. Az animáció gyönyörű és egy két poén tényleg nagyon jó. Egyszer mindenképpen érdemes megnézetni a gyerkőccel, mert tuti befutó szerintem.

2019.04.13 jojojo3

Nem mondom, hogy igen rossz film lenne a Csadapark, mert nem igaz, viszont annyira jellegtelen és semmi karaktere nincs, hogy azzal a lendülettel, ahogy mengézted, el is fogod felejteni. Valami nagyon hiányzott nekem belőle, de a kicsik jó eséllyel ellesznek rajta. Semmit nem vesztesz, ha ezt most kihagyod.

A film összbevétele 119 045 065 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 110 655 931 forintot termelt.

A Csodapark Matthew Broderick negyedik egészestés animációs filmje (Az oroszlánkirály - 1994, Mézengúz - 2007, Cincin lovag - 2008). Szerző: hp

A filmet Dylan Brown rendezte, de a Paramount Pictures a direktor "illetlen és kifogásolható" viselkedése miatt nem tüntette fel a nevét a hivatalos stáblistán. Szerző: hp

A film eredeti címe Amusement Park (Vidámpark) volt, de a Paramount 2018. áprilisában hivatalosan is Wonder Park-ra (Csodapark) változtatta a címet. Szerző: hp

A film a bemutatását követő első héten 21 milliós összbevételre tett szert, ez azonban csak töredéke az animációs sikerfilmek által termelt összegeknek. A szintén az idén bemutatott Így neveled a sárkányodat 3 közel 100 millió dollárt termelt ugyanennyi idő alatt, míg Lego-kaland 2 hozzávetőlegesen 70 milliót.Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2019. 04. 17.)
Gyerekszemszögből összefoglalva a Csodapark szerethető és élvezhető alkotás. Kedves, és bájos történet, tele érzelmekkel. Sokszor elérzékenyíti az ember, de persze tele van nevetéssel, a fantáziavilág pedig különösen látványos. Több

(2019. 04. 15.)
A Csodapark egy kedves és igazán látványos mese lett arról, hogy hogyan kell úgy felnőni, illetve felnevelni egy gyereket, hogy a csoda minél tovább tartson, de közben ne felejtsük el azt sem, hogy az életben vannak nehéz időszakok is. Több

Értékelés: 4.5/10
(2019. 04. 24.)
Érezhetően jó szándékkal készült a Csodapark, és kétségtelen, hogy van benne némi kreativitás is, de animációs fronton, a XXI. században ez édeskevés. Több

Értékelés: 4.5/10
(2019. 05. 22.)
Közel sem ragyogzatos
A cselekmény egy gyermekmeséhez mérten is egyszerű, mint a faék, pláne, hogy nem egy olyan animációnak örvendhettünk az elmúlt években (Kubo és a varázshúrok, Mary és Max, Így neveld a sárkányodat), amelyek nem féltek felnőttként kezelni a kisebbeket sem, és úgy voltak oktató jellegűek, hogy nem váltak didaktikussá. Több