Aranygyermek

Aranygyermek

The Golden Child

Mint "A Kiválasztott", Murphy vad küldetésben van, hogy megmentse Az Aranygyermeket, egy varázserővel bíró ifjút, akit elrabolt egy ördögi szekta. Murphy legyőz egy bandányi szupergonoszt, átküzdi magát a borzalmak titkos csapdákkal zsúfolt kamráján, és átvág Tibeten, hogy megszerezzen egy szent tőrt. De kiderül, hogy Murphy legélesebb fegyvere a humora ebben a 24 karátos kaland-vígjátékban.

Premier (HU): 1990.05.17.

2023.08.19 Ergit

37 éves film. Az akkor technikákkal együtt kifejezetten izgalmas film, látványos, és vannak benne humoros részek, amik kifejezetten illenek Murphy-hez!

2019.12.14 spyro74

Eddie Murphy filmjeitől nem szoktam tartalmilag sokat várni, de mindig jól szórakozom rajtuk, ez volt az egyetlen kivétel, amit nem tudtam végignézni, semmi sem passzolt össze, E.M.-nek sem illett ez a szerep

1986-ban a 4. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

George Miller, aki az első választás lett volna a rendezői székbe visszautasította a felkérést miután Eddie Murphy 4 órán át váratta egy megbeszélés során. Szerző: rbernadett

Charlotte Lewis mindössze 18 éves volt a film készítésekor. Szerző: rbernadett

A film eredetileg egy kalandfilm lett volna Mel Gibsonnal a főszerepben. Miután a színész visszautasította a szerepet és a helyét Eddie Murphy vette át, újraírták a forgatókönyvet, hogy egy kicsit komikusabb legyen. Szerző: rbernadett