Artúr király

King Arthur

2024.03.21 Harper

Élvezetes kitekintés a kora-középkorba

Artúr olyan történelmi figura, akiről nem tudni, valóban létezett-e. Ha igen, akkor Krisztus után 500 körül élt, és a britek szigeteire betörő szászok ellen harcolt. Ha nem, akkor a későbbi korok találták ki alakját, hogy egy hőst teremtsenek a korai angol történelem számára. A 2004-es Artúr király tényként kezeli, hogy létezett, és a rómaiak szolgálatából kilépve lett a britek vezetője. Clive Owen jó alakítást nyújt, egyértelműen hiteles mint Artúr. Nálam ez egy négy csillagos film, megérdemel 80%-ot is.

2019.09.25 ZeroHero

Jok a jelmezek, jo a zene, jo a sztori, jok a szineszek.... Az egyik legjobb Artur feldolgozas, s Fuqua sem esett at a lo tuloldara es nem akarta tullatvanyozni a tortenetet. A csatajelenetek epikusak, tudunk szurkolni es azonosulni a szereplokkel, a gonosz ellenseg igazi gonosz ellensegnek tunik... Mindenkeppen ajanlott.

2019.04.11 Norbert93

Az Artúr mondakör legreálisabb és legépkézlábabb feldolgozása. Nagyszerű zene, félig-meddig valós események. Bár a szerződéses "rabszolgalovag" feldolgozás nekem kicsit új volt, de szerencsére ez is a film javára vált.

2020.06.29 Di Canio

Jól összerakott film, jó színészekkel jó helyszíneken.

2017.05.01 hell.l

Az egyik legjobb film ebben a témában. Azért is kiemelendő, mert nem hozza azokat a kliséket, mint a legtöbb "Artúr királyos film" , hanem egy másik megközelítésben foglalkozik inkább a témával.

2016.08.13 tvmérnök

Az általam látott egyik legjobb Arthurról és lovagjairól szóló történet. Remek színészekkel, izgalmas csatajelenetekkel, jó zenékkel, romantokával és drámai fordulatokkal.

2016.05.21 Gecko

Azt egyik legjobb és legegyedibb film ami feldolgozza az Arthur király köré épített mondavilágot. A csata jelenetek izgalma,a kor ábrázolás és a különböző emberi sorsok a történetben mind érdekesebbé és érdekesebbé teszik a filmet.

2016.04.29 nagyniki987

Arthur király legendáját ha mesei, titokzatos, varázslatos szempontból akarjuk bemutatni, akkor tökéletes a film. Ha hitelességet nézünk, akkor nem biztos. Mindenesetre fordulatos, mesés, izgalmas és mindennek előtt látványos film, klassz színészekkel.

2017.01.08 vesztingerkitti

Nem éreztem annyira hitelesnek és magával ragadónak a történetet és a karaktereket. Inkább volt mesés és fantáziadús felnőtt eposzszerüség. Érdemes megnézni egyszer egy ilyen filmet is, szép a látvány.

2015.08.14 tomtom

Bár nem ez a legjobb film, amely Arthur király történetét mutatja be, de akad benne némi újszerűség is. Viszont ilyen sztároktól és ekkora költségvetéstől mégis egy kicsit többre számítottam.

2022.02.10 freeman

Király film.

2014.10.23 DarkMoss

Ha Arthur király legendájára gondol az ember, akkor egy elvarázsolt világ jut eszébe, esetleg egy mese, ami tele van varázslókkal, tündérekkel és démonokkal. Antoine Fuqua arra vállalkozik, hogy megmutassa azt a történetet, amire a legendák épültek. ... Több