Az ifjú Frankenstein

Young Frankenstein

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1974-ben. Szerző: dulkap

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 13. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

A filmben szereplő kis erdélyi faluban mindenki német akcentussal, német szavakat használva beszél, az épületeken lévő feliratok is németül olvashatók.Szerző: Bogi87

Brooks és Wilder közösen készítették el a forgatókönyvet. Brooks később musicalt készített belőle, amelyet a Broadway-en játszottak 2007 és 2009 között.Szerző: Bogi87

A paródia az eredeti Frankenstein film helyszínein játszódik.Szerző: Bogi87

A filmet stílszerűen fekete-fehérben forgatták.Szerző: Bogi87

Tom Hamilton, az Aerosmith basszusgitárosa a Walk this way című szám keletkezéséről a következőket mondta: Bementünk erre a filmre egy Times Square-i moziba. Annál a résznél, amikor az Igort játszó Marty Feldman lebiceg a lépcsőn, és odaszól Gene Wildernek: „Walk this way! [szójáték: „erre gyere” és „járj így, mint én”], Gene pedig azzal a szörnyű sántikálással követi, mindannyian majd beszartunk a röhögéstől. Teljesen a kedvenceink, a Three Stooges (amerikai vígjáték sorozat) poénjaira emlékeztetett bennünket. A másnapi próbán oda is szóltunk Stevennek (Steven Tyler, az Aerosmith énekese): „Ennek a dalnak Walk This Way lesz a címe.” Mire ő: „Mi a francról beszéltek, még meg sem írtam hozzá a szöveget!” Mire mi megnyugtattuk: „Hidd el, akkor is ez lesz a címe.”Szerző: Bogi87

A film szerepel Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A film eredeti verziója kétszer olyan hosszú volt, mint a végső változat.Szerző: kázsé

Gene Wilder saját állítása szerint ez a kedvenc filmje, amit készített.Szerző: kázsé

A gag, mikor Frederick dartsa eltalál egy macskát, improvizáció volt. Mikor Gene Wilder eldobta a dartsot, Mel Brooks hirtelen macskahangot adott ki.Szerző: kázsé

Gene Wilder, Peter Boyle és Marty Feldman azért jelennek meg együtt ebben a filmben, mert közös volt az ügynökük, akinek szerződése volt a stúdióval.Szerző: kázsé

Mel Brooks általában megjelent a saját filmjeiben, de Gene Wilder kérésére ezúttal nem tette.Szerző: kázsé