Az ördög jobb és bal keze

Lo chiamavano Trinità...

A forgatókönyv eredetileg csak egy főszereplőről szólt, majd amikor Enzo Barboni elolvasta, ő tanácsolta, hogy írják át párosra.Szerző: Thibo84

Enzo Barboni eredetileg Franco Nerót és Peter Martellt (más néven Pietro Martellanza) nézte ki a főszerepekre. Csakhogy Terence Hill másodszor is Martell helyére lépett az Isten megbocsát, én nem! című film után. Nero viszont nem ért rá.Szerző: Thibo84

Terenc Hill a babevő jelenet előtt 24 órán át koplalt, hogy az egész tál ételt meg tudja enni.Szerző: Képkockák

Enzo Barboni rendező számára ez volt az első alkalom, amikor a két színésszel együtt dolgozott. Később az ő nevéhez köthető a Bűnvadászok és a Nincs kettő négy nélkül című filmjük is.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

A filmnek van valódi inspirációja és történelmi háttere, mégpedig az, hogy a mormonokat mészárlás árán is el akarták űzni a lakóhelyükről 1883-ban.Szerző: Shelby07

A Terence Hill által megformált karakter neve Trinity, melyet angol területen előszeretettel szerepeltettek a színész későbbi filmjeinek címében is. Szerző: Archívum

A film főcímdala hallható Quentin Tarantino Django elszabadul (2012) című filmjében is. Szerző: dulkap

Eredetileg George Eastman és Pietro Martellanza alakította volna a főszerepeket. Szerző: dulkap

Ez a film hozta meg Terence Hill és Bud Spencer számára az igazi áttörést. Szerző: dulkap