Videók

Egy fiatalember, egy nagy kosárban cipeli a sérült sziámi ikertestvérét, hogy bosszút álljanak az orvoson, aki szétválasztotta őket.

(dulkap)

Zene: Gus Russo
Premier: 1982.04.02.

Basket Case 3  (1991)

Basket Case 2  (1990)

2023.03.17 Kóborló

A fonott kosár lény

Előre elnézést kérek amiatt, hogy jelen véleményemet egy aprócska kitekintővel indítom. Kezdésként már most szeretném leszögezni, hogy a Basket Case (egyesek talán a Másfél test, egy lélek címen ismerhetik) egyáltalán nem egy jó film. Sőt, kimondott... Teljes kritika

Több filmbéli színésznek ez volt az első egész estés filmjük, és sokuknak az egyetlen szerepük is.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Frank Henenlotter egy interjúban megemlítette, hogy az 1974-es It's Alive című film adta az ötletet a filmje elkészítéséhez.Szerző: Kóborló

Amikor a filmet felterjesztették a mozis bemutatásra, az amerikai korhatár besorolási bizottság X-et akart adni (csak felnőttek számára), de ez annyira nem tetszett a készítőknek, hogy végül besorolás nélküliként került a mozikba. Szerző: Kóborló

A film költségvetését már a film közepe tájékán felhasználták, emiatt pedig a stábtagok a saját zsebükből finanszírozták a további felvételeket. Szerző: Kóborló

A stábtagok rokonai és ismerősei is besegítettek a film elkészítésében.Szerző: Kóborló