A szépség és a szörnyeteg

Dan Stevens
Kevin Kline
Bill Condon
Emma Watson

A szépség és a szörnyeteg Belle varázslatos utazásának története; az eszes, gyönyörű és független ifjú hölgyet kastélyába zárja egy szörnyeteg. Félelmeit leküzdve a lány összebarátkozik új, kényszerű otthona elvarázsolt személyzetével és végül képes lesz arra is, hogy meglássa a gyöngéd, érző… Több

Rendező: Bill Condon
Premier (HU): 2017.03.23. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)

2023.11.24 Gyorvik

Valóban sokan egyetértenek abban, hogy a mese tükörfordítása nem csupán nem célravezető, hanem olykor mulatságos, zavaró, kínos.

2017.11.23 Artemisia

Gyönyörű Disney-film, bár kicsit lassan folydogálnak az események, és az énekek sem a legjobbak, bár akad 1-2 fülbemászó dal, de a látvány és a történet mindenért kárpótol, a beszélő "tárgyak" jópofák és szórakoztatóak.

2018.12.04 mamiéstöti2

Imádtam minden pillanatát és a szereplőket is a filmben. Az eredeti mesét szerintem nagyon visszaadta ez a feldolgozás.

2017.04.11 indingo

Nagyon unalmas volt, egy az egyben a mese lemásolása. Az énekek dallamtalanok voltak és a nagy cécó a meleg karakter körül egyenesen nevetséges. 5 másodpercig, ha szerepeltek.

2017.08.16 erare Nézhetetlen

Rövid kis életem egyik legborzalmasabb élménye volt ez a film. Igaz, hogy nem vártam valami nagyon nagy és lélekemelő alkotásra, de ennek a filmnek már az első mozzanata is megmerevített, és azt a bizonyos furcsa görcsbe rándult grimaszt hívta elő az... Több

A film összbevétele 1 263 521 126 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 408 922 529 forintot termelt. A hazai mozik összesen 289 015 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Luke Evans kezdetben vonakodott elvállalni Gaston szerepét. Végül három keresztgyermeke unszolására (hogy ez a legjobb szerep a mesefilmben) elment a meghallgatásra.Szerző: XETH

Már a az 1930-as, majd az 1950-es években is voltak próbálkozások a megfilmesítésre. Szerző: Archívum

Összesen három Disney herceg van, aki a mesében hóval találkozik. Közülük az egyik a Szörnyeteg.Szerző: Archívum

Belle az eredeti történet szerint 17 éves, mikor az esemény játszódik.Szerző: Archívum

(2017. 04. 08.)
Kevésbé varázslatos
Szórakoztató látványmusical A szépség és a szörnyeteg. De vajon kiöli a CGI a lelket a meséből? SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2017. 06. 01.)
Szépség és a szörnyeteg
Jó minőségű, jól átgondolt és kivitelezett történetek, melyek hűek az alaphoz, és mégis sikerül újat belecsempészniük, ami nem megbontja, hanem építi az alapkoncepciót: ilyen a feldolgozásokat kérünk még!

BOGI – Értékelés: 87/100

JOHN – Értékelés: 95/1 Több

(2017. 03. 27.)
Hogy kellett-e ez a remake? A szépség és a szörnyeteg története olyan fontos és gyönyörű, hogy ha a között kell választanunk, egy fiatalabb generáció ne legyen gazdagabb ezzel a csodás történettel, vagy be kell érnünk egy minimálisan innovatív élőszereplős változattal, az utóbbit választjuk. 70/100 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 03. 21.)
A Szépség és a Szörnyeteg
Kellemesen giccses, boldog családi musical, olyan Disney-féle. Nem hibátlan alkotás, de nem kell szégyenkeznie sem. Látványos musical egy klasszikus meséből, több nem is kell. A 3D ugyan nem sokat hoz a konyhára, de is nem rossz. 7,5/10 Több

(2017. 03. 26.)
A Szépség és a Szörnyeteg
Méltó feldolgozást készítettek egy klasszikusból, egy jó kis családi musicalt kaptunk, amelynek még mindig az a legnagyobb tanulsága, hogy az igazi szépség legbelül lakozik, és sohasem a külsőségek után ítéljünk. Kellemes meglepetés, ne habozzunk, pakoljuk fel a családot, üljünk a moziba be, nem fogunk csalódni!

8/10 Több