Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A Szépség és a Szörnyeteg

(Beauty and the Beast)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A szépség és a szörnyeteg Belle varázslatos utazásának története; az eszes, gyönyörű és független ifjú hölgyet kastélyába zárja egy szörnyeteg. Félelmeit leküzdve a lány összebarátkozik új, kényszerű otthona elvarázsolt személyzetével és végül képes lesz arra is, hogy meglássa a gyöngéd, érző szívű herceget a szörnyeteg rettentő külleme mögött. (Forum Hungary)

2017. 03. 24. 09:04

A Disney nagyon érti a dolgát, ha élőszereplős adaptációról van szó. Gyönyörű lett A Szépség és a Szörnyeteg legújabb feldolgozása, Emma Watson pedig a tökéletes választás volt Belle szerepére. Minket a párommal lenyűgözött! Szép film.

2017. 03. 30. 13:42

Csodálatos lett a klasszikus Disney mese élőszereplős feldolgozása. Bár a kritikák többsége hasonlóan nyilatkozik róla, olvastam néhány negatív véleményt is, amit nem értek. Szerintem fantasztikus, mesés lett. Csak jót tudok írni róla.

2017. 03. 26. 17:20

Láttam a filmet és nagyon tetszett, ugyanakkor én sem értettem eleinte, hogy miért kell ez amikor 3 éve is volt szépség és a szörnyeteg film, de utána olvasva rájöttem, hogy az francia produkció volt és inkább Európai közönségnek, nem pedig világraszóló remake , mint most ez. Emma Watson tényleg nem játssza túl , vagy sokszor akárcsak el a szerepét. De számomra a mesében is és a filmben is az elvileg korát megelőzően okos Belle mindig is bambának is butuskának tűnt, ezt tökéletesen hozza Emma Watson, nem igazán jön össze a szép is okos is amit szeretne a Disney. Ami pedig még eszembe jutott, hogy ez a szörny bizony nem túl férfias miután herceggé válik. Dan Stevens elmondja egy interjúban, hogy zöld kitömött ruhában volt a forgatások alatt, nyilván ezért nem is látni egy jelenetet sem még a háttér jeleneteket tartalmazó vieókban sem miből lesz a szörny. Szóval a CGI-vel létrehozott szörny sokkal "vonzóbb" erőt sugárzó "nagyobb darab" izmosabb, mint a ványadt sovány herceg akivé válik, még a haja is fura, legalább annak a formáját és hosszát továbbvihették volna a hercegre a szörnyből, a mese ezt sokkal jobban hozza, alkatilag Dan Stevens alkalmatlan volt a szerepre.

Dan Stevens
Dan Stevens
Kevin Kline
Bill Condon
Emma Watson

A női jogokért harcoló Emma Watson filmezés közben is kiáll az elveiért, így A szépség és a szörnyeteg forgatása során nem volt hajlandó fűzőt felvenni, valamint a híres báli jelenetben is egy olyan könnyű félmagassarkú cipőt hord, amelyet a profi táncosok.

Ewan McGregor számára újdonságot jelentett a motion capture érzékelőkkel való mozgás, így az énekes és táncos jeleneteit senki nem nézhette a stábon kívül.

A forgatás megkezdése előtt minden betétdalt rögzítettek a színészekkel, azonban a forgatás során is énekeltek, s a stáb utólag választotta ki, hogy melyik verzió a hitelesebb.

Movieaddicts: A Szépség és a Szörnyeteg
Kellemesen giccses, boldog családi musical, olyan Disney-féle. Nem hibátlan alkotás, de nem kell szégyenkeznie sem. Látványos musical egy klasszikus meséből, több nem is kell. A 3D ugyan nem sokat hoz a konyhára, de is nem rossz. 7,5/10
Smoking Barrels: A Szépség és a Szörnyeteg
Méltó feldolgozást készítettek egy klasszikusból, egy jó kis családi musicalt kaptunk, amelynek még mindig az a legnagyobb tanulsága, hogy az igazi szépség legbelül lakozik, és sohasem a külsőségek után ítéljünk. Kellemes meglepetés, ne habozzunk, pakoljuk fel a családot, üljünk a moziba be, nem fogunk csalódni!

8/10
VOX.hu - A szépség és a szörnyeteg
Hogy kellett-e ez a remake? A szépség és a szörnyeteg története olyan fontos és gyönyörű, hogy ha a között kell választanunk, egy fiatalabb generáció ne legyen gazdagabb ezzel a csodás történettel, vagy be kell érnünk egy minimálisan innovatív élőszereplős változattal, az utóbbit választjuk. 70/100