A szépség és a szörnyeteg

Beauty and the Beast

Ewan McGregor elmondása szerint a legnehezebb dolog Lumiere megformálásban a karakter francia akcentusa volt. Szerző: hp

A felkészülés részeként Emma Watson több alkalommal is megnézte az eredeti, 1991-es animációs filmet. Szerző: hp

Emma Watson az Egy különc srác feljegyzései forgatásán ismerkedett meg a forgatókönyvíróval (Stephen Chbosky). Chbosky neki köszönhetően kapta meg a lehetőséget. Szerző: hp

Ez a második Disney film, amiben Josh Gad mellékszerepet játszik. Az első a Jégvarázs (Olaf) volt.Szerző: hp

A Szépség és a Szörnyeteg rendezője, Bill Condon elárulta, hogy a Disney történetében először tűnik majd fel a filmvásznon egy nyíltan meleg karakter, a Josh Gad által alakított LeFou.Szerző: hp

A Szépség és a Szörnyeteg forgatási munkálatai 2015. május 18-án kezdődtek meg az angliai Shepperton Studios-ban Surrey-ben. Szerző: hp

A film világpremierje 2017. február 23-án volt Londonban a Spencer House-ban. Szerző: hp

Jean Dujardint szerették volna a producerek Lumiere szerepére.Szerző: dulkap

A forgatást 2015 augusztus 27-én fejezték be.Szerző: dulkap

Emma Watson első filmszerepe a Walt Disney Productions égisze alatt.Szerző: dulkap

Ryan Gosling-nak is felajánlották a Szörnyeteg szerepét, de nem vállalta.Szerző: dulkap

Emma Watson (Belle), Luke Evans (Gaston) és Emma Thompson (Mrs. Potts) is április 15-én született.Szerző: dulkap