Bunbury, avagy jó, ha szilárd az ember

Bunbury, avagy jó, ha szilárd az ember

The Importance of Being Earnest

Nem árt, ha egy nősülni készülő fiatalember érzelmileg és anyagilag biztos talajon áll. Amennyiben ezek nem adottak, akkor legalább a származása legyen makulátlan. Ha ez is hiányzik, akkor már csak egy jól kitalált név segít, amivel el lehet hódítani egy szép és gazdag londoni hölgy szívét. De mit lehet akkor tenni, ha a felvett név egyszer csak megelevenedik? Erről szól ez a "léha komédia komoly embereknek", Oscar Wilde, az ír fenomén világszerte hatalmas sikert aratott színdarabjának legmodernebb feldolgozása.

Rendező: Oliver Parker
Forgatókönyvíró: Oscar Wilde, Oliver Parker
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2005.08.09.
Judi Dench
Colin Firth
Rupert Everett

2016.02.14 doroffee

Kíváncsi voltam, hogy ezt a színdarabot hogy tudják filmbe ölteni, és kellemesen csalódtam. Vicces lett, bájos, pont annyira bohózati jellegű,, ami még nem sablonos és olcsó.

A forgatás 2001. április 23. és 2005. június 22. közt zajlott. Nemzetközi szinten 17,290,970 $-t keresett a film a mozikban. A gyártási költségek nagyjából 15M $-t tettek ki. Forgatási helyszínek: - Buckinghamshire, Anglia - London, Anglia - West Sussex, Anglia - Hertfordshire, Anglia - Bedfordshire, AngliaSzerző: dulkap

Míg Reese Witherspoon az angol akcentust tanulta a filmhez, közben férje Ryan Phillipe éppen a skót akcentus elsajátításával küzdött a Gosford Park (2001) című filmhez.Szerző: dulkap

High Fidelity
2020