Cloverfield

Cloverfield

A zárójelentben, mikor a kamera a tengert veszi a Coney Island-i óriáskerékről, látható a meghibásodott műhold, amely a tengerbe zuhanva felébreszti az évezredek óta szunnyadó szörnyeteget.Szerző: kázsé

A film április 27-én 6:42-kor kezdődik és Május 23-án 6:42-kor fejeződik be.Szerző: kázsé

Az egyik lövöldözős jelenetben, amelyet egy New York-i utcán forgattak éjjel, a katonákat játszó statiszták először vaktöltényeket lőttek, azonban az este 10 után – a csendháborítást elkerülendő – felvett jelenetekhez már utólag vették fel a fegyverropogást.Szerző: kázsé

A film elején feltűnik a Pokoli éden című sorozatból ismert Dharma-logó.Szerző: kázsé

A jelenetben, mikor a Szabadság Szobor feje az utcára zuhan, az egyik producer, Bryan Burk hangja hallható, amint azt kiabálja, "Úristen! Úristen!".Szerző: kázsé

A trailert még a tényleges forgatás megkezdése előtt elkészítették.Szerző: kázsé

Sok jelenetet Panasonic HVX200 típusú digitális kamerával forgattak, a speciális effekteket tartalmazó jeleneteket főleg Thomson Grass Valley Viper Filmstream és Sony F23 kamerával rögzítették.Szerző: kázsé