Váratlan szépség

Collateral Beauty

2023.08.06 turjild

Véletlenül kezdtem bele, de utána már nem tudtam otthagyni, bár nem szeretem ezeket a szomorú történeteket. Szépen bontakozott ki, és a főszereplő zseniális volt számomra, úgy, ahogy a történet is. Mély hatással volt rám, és ha sikerül erőt vennem magamon, újra meg fogom nézni.

2017.01.04 ArpiHajdu és Réci

Elfogadható a veszteség?

A film egy egészen különleges spirituális síkon működik, amit azt gondolom csupán az tud megérteni, aki megélt már olyan jellegű tragédiát, amelyet a film ábrázol. Mi, akik olyan szerencsések vagyunk, hogy nem kellett még eltemetnünk egy gyereket, cs... Teljes kritika

2017.05.29 GedyPapa

Nagyon rossz a címadás, mást sejtet, mint amit ad. Az alapkoncepció megszokott és ismert már nagyon sok helyről. Ami viszont bejövős az a plusz szál, amit a megelevenedő levelek adnak, illetve a gyermeküket elvesztő szülők csoportja. Ezek miatt érdemes rászánni azt a másfél órát.

2017.04.15 indingo

Amikor először láttam azt hittem, hogy ez vígjáték lesz.......lehet hogy olyan témában szerencsésebb lett volna filmet csinálni. A gyermekét elvesztő szülő szenvedését már láttuk párszor.

2019.09.25 Ms. Akárki

Érdekes mélyen gyökerező érzelmeket próbál meg átéreztetni a nézőkkel a film, ezért nagyon lehangoló és szívettépő ahogy próbál a főszereplő továbblépni a tragédián. Will Smith egyik legmeghatóbb filme és alakítása. Karácsonykor mindig újranézzük.

2019.03.21 Berto49

Három levél és a következményei

Will Smith és a színészmesterség nagyon távol áll egymástól. Különösen akkor, ha az alakítása egy filmen belül összemérhető igazi színészi (Helen Mirren, Kate Winslet, Edward Norton) teljesítményekkel. Sokan nagyszerű filmnek tartják, én pedig egy tipikus hollywoodi giccsparádénak, kezdve azzal, hogy karácsony táján játszódik. A lányát elvesztő apát (hol a feleség?!) két éve a búbánat emészti. Elkeseredésében ír három levelet a Szeretetnek (Knightley), az Időnek (egy általam ismeretlen színész alakítja, iszonyatos magyar hanggal) és a Halálnak (Mirren). Munkatársai (Norton és Winslet) színészeket bérelnek fel, hogy jelenítsék meg ezeket a fogalmakat. Tovább már nem is érdemes részletezni, mert az egyéni "giccsjelző műszerem" a negatív tartomány végét ostromolta.

2017.07.11 Szilonka

Számomra nem volt eléggé megrázó a történet, amit egy ilyen filmtől várnék. Szereposztása kimagasló, párbeszédek megfelelőek. A vége viszont tetszett.

2022.06.22 harnas1207

Az ötlet zseniális, a megvalósítás katasztrófa. Ebben a sztoriban és színészgárdában sokkal, de sokkal több volt! Összecsapott film, logikai bakikkal, ami a hatásvadászatot kereste, ahelyett, hogy legendás dráma lett volna.

2017.12.07 Bazzzsi

Eléggé megrázó film. Az idő minden sebet begyógyít tartja a mondás, de vajon mennyi időnek kell eltelni ahhoz? Picit misztikus történet, amire csak a végén derül fény.

2018.04.24 TomÁcs

Az elmúlásról szól a film első látszatra, de sokkal több van benne. El kell-e múlnia mindennek. Érzelmes film egy gyermekét elveszítő apáról és túllépésről.

2017.08.27 T.Andras

Úgy kezdtem el nézni, hogy fogalmam sem volt róla, miről fog szólni ez a film, így nagyon meglepett, pozitív értelemben. Kiváló alkotás fantasztikus színészekkel. Végre egy film, aminek van mondanivalója.

2016.12.16 fazekasanett92

Nagyon jó szereposztás és kiváló dramaturgia. Minden percét élveztem , nagyon tetszett az egész felépítése. Érdekes és magával ragadó a mondanivaló. Tetszett a befejezése. Érdemes megnézni mert maradandó élményt ad.

2017.04.09 hsanya182

Aki vágyik olyan drámára ahol a főszereplő kislánya halála miatt teljesen önmagába burkolózik, majd barátai és egyben munkatársai próbálnak segíteni rajta, különleges ötletes módon, hogy el tudja engedni a múltat és próbáljon a jövőre koncentrálni...... Több

2017.12.19 Greeta

Egy gyermek elvesztése mindig egy borzasztó dolog. Egy különös stílusban mondja el ezt a fájdalmat a film. Will Smith alakítása hiteles és valóságszerű.