A sötét torony

A sötét torony

Dark Tower

Egy új felhőkarcoló épül a városban, amelyet gonosz szellemek szálnak meg.

(csd)

Forgatókönyvíró: Robert J. Avrech
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Spanyolország
Premier: 1989.03.29.

2023.07.18 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

A felhőkarcoló réme, hát persze, hogy a Vico filmje

Kétség sem férhet ahhoz, hogy gyermekkorom egyik legmeghatározóbb videókazetta-forgalmazója a Vico volt, amit a legtöbben csak úgy emlegettek, hogy a sárga színű kazettás kiadó (ami nagyrészt igaz is volt, hisz a kazettáinak a zöme valóban sárga szín... Teljes kritika

2017.10.21 [email protected]

Nem olvastam a könyvet és nagyon jó film volt óriási alakításokkal. Mindig nézem és többnyire hallgatok a kritikára de aki olvasta az a sok millió ember csak az húzta le,ez látszott az IMDP-n is. Szerintem jó volt de az olvasók nagy örömére bejelentették,hogy készül a sorozat változata.

Idehaza a Vico jóvoltából került bemutatásra a film videokazettán, A felhőkarcoló réme címen.Szerző: Kóborló

Freddie Francis (1917–2007) annyira nem volt megelégedve a kész film láttán, hogy nem adta végül a nevét hozzá, így a producerek a Ken Barnett álnevet használták, mint a film rendezője.Szerző: Kóborló

A rendezői csere miatt több színészt is lecseréltek a készülő film kapcsán.Szerző: Kóborló

Eredetileg Ken Wiederhornt bízták meg a film rendezésévél, de amikor finanszírozási gondjai akadtak a produkcióval, akkor Ken Wiederhornt elbocsátották, és Freddie Francis (1917–2007) váltotta a rendezői székben.Szerző: Kóborló