Az árva

Orphan

Jimmy Bennett
C. C. H. Pounder
Isabelle Fuhrman

Kate (Vera Farmiga) és John (Peter Sarsgaard) két gyermek boldog szülei. Vágytak egy harmadikra is, de sajnos a babájuk halva született. A családi tragédia megviselte mindkettőjüket, Kate az alkoholizmusba menekült. Idővel túltették magukat a dolgon, és a nőnek a poharat is sikerült… Több

Forgatókönyvíró: David Leslie Johnson, Alex Mace
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Kanada
Premier (HU): 2010.01.15. | Netflix (2022.02.01.)

2023.04.02 drg0602

Gyöngyszem a maga kategóriájában

Na, ez egy izgalmas thriller volt, amelyet érdemes volt bepótolnom. Szuper jól felépített történet mellett a film utolsó félórája izgalmasra sikeredett. Vera Farmiga az egyik kedvencem, itt is nagyon nagyot alakított. Mint írtam, nagyon jól felépített remekmű. Igaz, az eleje egy kicsit lassú, de aztán jön a végjáték, ami parádésra sikeredett. Örülök, hogy láttam ezt remek thrillert. Mindenképpen érdemes megnézni. Értékelés: 10/10

2022.10.04 Kóborló

Feszültségből jeles

A 2021-es év végén összeállítottam magam számára egy aprócska kis listát azon horrorfilmből, amik kimondottan érdekelnek a 2022-es évben, Az árva előzményfilmje (Orphan: First Kill) is megtalálható azon listán, így adta magát az, hogy kissé feleleve... Teljes kritika

2016.04.09 Szilonka

Nagyon jó kis film, bár már régebben láttam úgyhogy lassan újra kell néznem. Végig leköti az ember figyelmét és abszolút izgalmas, nem lehet kitalálni a dolgokat. A kislány remekül hozta a figurát.

2016.05.10 VvV

Remekül összerakott film, nem mindennapi történettel. Nekem nagyon tetszett.

2021.08.11 Laca//Ho/rr/oR//

Soha ne fogadjuk örökbe a legkedvesebbet!

Egyszerűen elképesztő horror-thriller lett a Jaume Collet-Serra által megrendezett alkotásból. Nagyon jól felépített film, melynek igencsak idegrázós atmoszférát sikerült teremteni, mindvégig pusztán a feszültséget lehet érezni, és ennek köszönhető a nagyszerű rendezés és Isabelle Fuhrman zseniális játéka is. Pedig akkor még csak 12 éves volt a színésznő, de lenyűgöző volt a színészi játéka, és mellette persze ott volt a horrorkirálynő is a főszerepben, Vera Farmiga, akit pedig leginkább a Démonok között filmekből ismerhetünk. Lényegében adott egy kislány, akit örökbe fogadnak, és ahogyan folyik a cselekmény, úgy derülnek ki róla dolgok, és borítja pokollá a család mindennapjait, főleg Kate és Daniel életét. Remekül felépített történet, amely előszeretettel táncol az idegeinken, hiszen olyan jelenetekkel tarkították, amik folyamatosan lélegzetvételnyi szünetet sem engedett, ennek köszönhetően nagyon jó atmoszférát generált a filmnek. Szóval egy igazán izgalmas és jó karakterekkel megrendezett horror-thriller lett egy lebilincselő cselekménnyel és nagyszerű csavarokkal elrejtve.

Idehaza a mozikban nem mutatták be, csupán dvd-n jelent meg 2010. január 15-én.Szerző: Kóborló

A filmet 2007. december 3-án kezdték forgatni és 2008. március 7-én fejezték be a felvételeket, de 2009. február 13-a és 2009. február 20-a közt még forgattak pár extra jelenetet a filmhez.Szerző: Kóborló

A filmhez készült egy alternatív befejezés is, ami a dvd kiadáson megtalálható.Szerző: Kóborló

Isabelle Fuhrman egy interjú során megemlítette, hogy a karaktere megformálásához két színész alakítását tanulmányozta. Az egyik Glenn Close volt az 1988-as Veszedelmes viszonyokból, a másik színész pedig Anthony Hopkins volt az 1991-es A bárányok hallgatnakból.Szerző: Kóborló

(2018. 03. 01.)
Az anyuka szerepében a mostanában egyre inkább ismert Vera Farmiga-t láthatjuk (igen, tényleg az AHS-ből ismert Taissa Farmiga testvére!), aki később a Démonok között 2-ben is nagyot alakíthatott. 7/10 Több