Az árva

Orphan

Idehaza a mozikban nem mutatták be, csupán dvd-n jelent meg 2010. január 15-én.Szerző: Kóborló

A filmet 2007. december 3-án kezdték forgatni és 2008. március 7-én fejezték be a felvételeket, de 2009. február 13-a és 2009. február 20-a közt még forgattak pár extra jelenetet a filmhez.Szerző: Kóborló

A filmhez készült egy alternatív befejezés is, ami a dvd kiadáson megtalálható.Szerző: Kóborló

Isabelle Fuhrman egy interjú során megemlítette, hogy a karaktere megformálásához két színész alakítását tanulmányozta. Az egyik Glenn Close volt az 1988-as Veszedelmes viszonyokból, a másik színész pedig Anthony Hopkins volt az 1991-es A bárányok hallgatnakból.Szerző: Kóborló

A filmbéli Maxat alakító Aryana Engineer-nek ez volt a filmes debütálása. Szerző: Kóborló

Mikor David Leslie Johnson-McGoldrick elkezdte írni a film forgatókönyvét, a filmbéli Abigail nővér karakterét C.C.H. Pounder színésznőről mintázta.Szerző: Kóborló

A filmet Infant Terror címen kezdték el forgatni, és csak jóval a forgatások befejezése után változtatták meg a címet Az árvára.Szerző: Kóborló

Isabelle Fuhrman a filmben nyújtott alakítása miatt megnyerte a 2009-es Fright Meter díjat a legjobb színésznő kategóriában.Szerző: Kóborló

Az eredeti forgatókönyv alapján Esther karaktere nagyon világos bőrű és platinaszőke lett volna, de Isabelle Fuhrman szerepmeghallgatása annyira jól sikerült, hogy ezeket a dolgokat végül átírták.Szerző: Kóborló

Isabelle Fuhrman Esther szerepválogatására régimódi ruhát vett fel és szalagokat viselt a csuklóján és a nyakán. Szerző: Kóborló

A John és Esther közötti erőszakos jelenet eredetileg hosszabb, és erotikusabban túlfűtött lett volna.Szerző: ps

A Saarne Intézmény portása észtül beszél.Szerző: ps

Az eredeti forgatókönyv értelmében a film ősszel játszódott volna, csakhogy abban az évben korábban havazott, így némileg átírták a forgatókönyvet.Szerző: ps