Éli könyve

The Book of Eli

2024.04.11 Bafam

Posztapokaliptikus akciófilm, a Biblia halhatatlanságát hirdetve...

Szeretem a sci-fi filmeket, és a posztapokaliptikus filmeket is, hát még a road movie-t. Ez a film véleményem szerint a három műfaj összegyúrásából lett megalkotva, mely szerintem elég jóra sikeredett. Bár ez egy meglehetősen egyszerű történet, jómagam nagyon szórakoztatónak és lenyűgöző filmnek találtam. Ez a film egy ember küldetéséről szól, hogy a szavaival élve eljusson egy könyv (Biblia) arra a helyre, ahol annak lennie kell. Nos, nem vagyok vallásos ember, de látom, mekkora értéke van ennek a könyvnek a háború által szétszakított világban. Végül is, az a 107 perc műsoridő rendkívül gyorsan eltelt, ami mindig jó jel egy film minősítése alkalmával. Kicsit megakadt a közepén, de a végén egy teljesen váratlan fordulattal megváltotta magát. Ne aggódj; nem fogom itt előadni, mi lett a filmnek a befejező része. Szintén egy kísérteties hangulatsáv erősíti meg a látványt, és nagyszerű hatást fejt ki az érzelmek sztrádáján. Összességében, bár nem mindenhol fogadták jól, és bár nem tökéletes, jó próbálkozás... Ajánlott.

2023.09.19 Harper

Disztópikus képi világ

Alan Hughes és Albert Hughes 2010-es akciófilmje, a The Book of Eli egy különleges disztópikus képi világot tár elénk, felvetve annak lehetőségét, hogy egyszer az emberiség a kipusztulás szélére kerül majd, és a sivataggá váló földfelszínen vegetál (bandákba szerveződve). A legfőbb karakter, Éli (Denzel Washington) egy általa nagyon sokra tartott könyvet rejtegetve vándorol a kihalt bolygón, miközben életére tör egy banda, mely a könyvére is szemet vet. Később kiderül, hogy a könyv az utolsó még megmaradt Biblia, melyet Éli kívülről megtanul, hogy ha a könyv megsemmisülne is, fennmaradjon az utókor számára. Éli helyzete egyre nehezebb, mert a banda jelentős túlerőben van, és várható, hogy előbb-utóbb megölik a magányos férfit. A film utolsó harmada nagyon izgalmas, és inkább drámává, mint akciófilmmé változik. A Biblia megmenekül, de ennek súlyos ára lesz. Az Éli könyve egy megosztó film, nekem tetszett, bár sokkal inkább a különleges disztópikus képi világ, mintsem az alaptörténet miatt. Értékelésem: 80%.

Denzel Washington klasszikusa,amit többször kell megnézni,hogy igazán megértsd a lényegét.Imádom minden kockáját.Zseniális,szemet gyönyörködtető képsorok,fantasztikus poszt-apokaliptikus világ,amiben csak a legerősebbek élhetnek! Kedvenc,csak ajánlani tudom.

2017.04.15 indingo

Bírom az ilyen világvége hangulatú filmeket. Nagyon tetszett a története, végig izgalmas is volt. Mila Kunis helyett találhattak volna érettebb színésznőt, a játéka nem tetszett.

2017.07.26 Deku

Habár Denzel Washington minden tőle telhetőt megtett nem jött be. Szerintem sokkal jobban is el lehetett volna készíteni a szóban forgó filmet de sajnálatomra ez most nem jött össze.

2019.03.28 Diesel

Világvégi Vándor

Ez a film lenyűgözően adja át a világvégi hangulatot. Nagyon sokan elképzeltük már, hogy mi lenne, ha vége lenne a világnak. Mi lenne utána? Hogyan élnénk a napjainkat? Hogyan élnénk túl?!? Ez az alkotás mindenre megadja a választ. Tökéletesen ábrázolja az emberi jóságot, és az emberi gyarlóságot is. Részletesen kidolgozott és jól felépített a történet. Szerintem Denzel Washington tökéletesen formálja meg Éli karakterét. Színészek közül még Gary Oldman játéka tetszett. Maguk a helyszínek jól felépítettek és kellően nyomasztók, méltóképp ábrázolják a világvégét. Kimondottan tetszett, hogy több csavar is volt a történetben, és, hogy végig izgalmas volt. Már többször láttam ezt a filmet és biztos vagyok benne, hogy még meg fogom nézni. Akit érdekel ez a világvége téma, az mindenképpen szánja rá az időt, és nézze meg, nem fog csalódni!!

2023.01.30 Erik Csok

Mivel már több mint 100 filmet értékeltem és írtam róluk véleményt, ezért úgy gondoltam, ideje írnom az egyik kedvenc filmemről is. Az Éli könyve nem csak azért egy jó film mert nem átlagos film a hitről, hanem mert olyan mondanivalót hordoz magában,... Több

2018.12.06 harnas1207

Nem igazán értem miért tartják a posztapokaliptikus filmek gyöngyszemének. Unalmas volt és kissé zavaros.

2017.11.02 Bazzzsi

Mindenképpen többször nézős film, mindig másra koncentrál az ember. Szeretem az ilyen posztapokaliptikus filmeket, nagyon megindító a története. A végén a csavar pedig zseniális.

2018.04.15 TomÁcs

Denzel Washington egyik legjobb alakítása, nagyon illet hozzá a szerep. Nem lett túl játszva. A története eléggé felkavaró, egy furcsa világot tár a szemünk elé.

2015.05.15 hsanya182

Egy vándorról szól aki társak nélkül megy előre a pusztában. Kicsit olyan Sztalker feeling...Denzel Wahshington szokásosan nagyot alakít. Nagyon határozott karakter. Igazából az nem teccett hogy nagyon ragaszkodik a kis "titkához". Ésszerű, látványo... Több

2023.11.22 Morpheus

Ha disztópia, akkor Éli könyve

Az ötvenedik véleményem a Mafabon egy kedvenc: az Éli könyve. Nem sűrűn születnek jó minőségű disztópikus filmek, de az Éli ide sorolható. Nem is annyira a sztorija, mint inkább a különleges atmoszférája és hangulata miatt. No meg persze Denzel Washington erős jelenléte okán. A Disztopia blogon is tervbe vettük, hogy írunk a filmről, mert benne marad az emberben. A történet legfőbb kérdése: mi van akkor, ha elpusztul civilizációnk, és nincs, aki megmentse annak értékeit. Például a Bibliát. Akad majd olyan, aki törődni fog ezzel? A történet szerint igen, ő Éli. Remek sztori, jó film és rendezés. Erős 4 csillagot érdemel.

2019.12.18 VvV

Egy érdekes film, amely a legvégéig tartogatott meglepetéseket. Denzel Washington remek a szerepben, nagyon illett hozzá a karakter.

2016.02.20 Lonka

Apokaliptikus film, különleges hangulattal. Ki is az az Éli? Miért ragaszkodik a könyvéhez? A vallási filmek általában nem tetszenek, de ez kivétel. Kiválóak a szereplők!