Éretlenek

Les sous-doués

2023.07.27 Janesz389385

Ma is humoros

Unalmas alkotás lenne, és ismeretlen színészek benne? Nem tudom, egyesek melyik bolygón élnek, de a 3 César-díjas színész – akikből az egyik maga „Gabaj főtörzs” – aligha teszi azzá. Legalább őt ismerni illene. Ez a film a 80-as évek technológiájának megfelelő, franciás humorával ma is szórakoztató szerintem. Azért senki se számítson villódzó high-techre, vagy egyéb vizuális effektekre. Ez az akkori fiatalok bohém vágyainak világát tükrözi, egy érettségizni nem akaró osztály képében. Újra megnézve felnőttként, azért a „Google fordító” meglepő volt benne, így több mint 40 év távlatából...???

2018.06.13 Filmelemző

Gyermekkorom, a 80-as évek nagyon népszerű vigjátéka volt. Emlékszem szinte az egész ország látta annak idején. Nem lehetett kibírni nevetés nélkül, mindenkinek tetszett, valóságos kultusza lett.

Aranyos,esetlen,zavaros,és mégis zseniális francia habkönnyű vígjáték....a nyolcvanas évek nagy kultfilmje.Szerintem annak idején az egész ország látta.

2020.11.19 elekm90

Jópofa, könnyed kis vígjáték, manapság sajnos már nem készülnek ilyenek. Komoly sztorit nem érdemes benne keresni, viszont sok a humoros jelenet, néha kicsit olyan, mintha egy szkeccssorozatot nézne az ember.

2017.07.24 Deku

Nagyon érződik a filmen, hogy francia származású mert esetlen és ritka gyenge tele ismeretlen színésszel. Szerintem ennél többet is simán ki lehetett volna hozni a filmből mint amit most itt elénk tártak. Adott volt egy egészen jó sztori alap amit sikerült teljesen elnyomniuk ezzel amit ide dobtak.

2017.05.08 GedyPapa

Még akkor készült a film, amikor nem kellett alpárinak lenni ahhoz, hogy valamit végignevess és igazán jó komédiát nézhess. Sajnos ez a fajta attitűd mára eltűnt a vígjátékok nagy részéből, azonban az Éretlenek felhőtlen szórakozást biztosíthat mindenkinek.

2018.07.28 Norbi

Igazi rosszcsontokból álló kis könnyed francia vígjáték. Bátran ajánlom akinek, egy kis kikapcsolódásra van szüksége, vagy egy jól sikerült érettségire.

2016.02.15 doroffee

Kihagyhatatlan film! Tömény ökörködés, de annak kiváló. Minden másodpercén lehet nyerítve röhögni. Nagyon jól hozza a tinédzserek és a naplopó fiatalok világát.

2021.05.04 zoltyah

Szuper.

2016.04.15 D. Shaday

Fantasztikus, zseniális film rengeteg jópofa karakterrel és szituációval, valamint maga a történet is olyan, hogy szerintem sok fiatal át tudja érezni. Bármikor újranézhető, érettségi vizsgák előtt pedig kifejezetten ajánlott.

2018.07.10 Kis Anna Kinga

Remek történet, káromkodás nélküli szórakoztató vígjáték, tipikus francia film. A színészi játék finoman szólva elhanyagolható, a stáblistában nagyítóval kell keresni ismert nevet. De ezzel együtt is bűn kihagyni és nem megnézni legalább egyszer.

2019.03.16 Érdeklődő

Zseniális!

Nem vagyok nagy vígjáték rajongó, de ez az alkotás igazi remekmű. A kor ellaposodott világát megviccelő mozgóképnek minden egyes perce mosolyt, olykor könnyfakasztó kacagást vált ki a nézőből. A diákok alakítása is maradandó, de a városka rendőrét alakító színész játéka egyszerűen fergeteges. Bár csak több ehhez hasonló filmeket láthatnánk a mozikban.

2023.03.03 Tibor397141

Lehet, egykor egy kultfilm volt, de ma már leporolni sem érdemes. Többen mondták, tök jó, nézzem meg. Megtettem, de már nem tudtam végignézni sem. Az akkori ifjak közül páran már befutott színészek lettek, talán ez az egy dolog maradt, ami miatt érdemes volt ezt a fél órát rászánni (kibírni).

2018.07.06 oneminute

Érettségi előtt mindenkinek látnia kell a filmet. Nagyszerű poénokkal fűszerezett laza kis vígjáték.